Luka narażająca użytkowników iOS‑a, Androida i BlackBerry na niebezpieczeństwo

Luka narażająca użytkowników iOS-a, Androida i BlackBerry na niebezpieczeństwo
Krystian Bezdzietny

01.03.2012 16:35, aktual.: 01.03.2012 17:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

George Kurtz, CEO firmy CrowdStrike zajmującej się komputerowym bezpieczeństwem, puścił w Sieci cynk, twierdząc, że użytkownikom Androida, iOS-a oraz telefonów BlackBerry grozi niebezpieczeństwo związane z przeglądarkami internetowymi.

Wszystkie te systemy łączy jedna rzecz - WebKit, czyli silnik niezbędny do pracy przeglądarek internetowych w tych systemach. Kurtz bije na alarm, że odkrył lukę, dzięki której potencjalny atakujący może uzyskać możliwość zdalnego kontrolowania smartfona. Może mieć dostęp do wiadomości, logów połączeń, przeglądanych stron internetowych i czegokolwiek tylko zechce.

Kurtz alarmuje, że zainfekować swoje urządzenie nie jest trudno. Wystarczy otworzyć niepożądaną stronę internetową i skutki mogą być przykre. Nie wiadomo, jak dokładnie działa ta luka, którego konkretnie elementu silnika WebKit dotyczy oraz jak można się jej pozbyć. Wszystkie te szczegóły mają zostać ujawnione już jutro na specjalnej imprezie RSA, której tematyka jest ściśle powiązana z mobilnym i komputerowym bezpieczeństwem.

Można być pewnym, że po jutrzejszym wystąpieniu Kurtza wszystkie blogi i portale będą traktować o niebezpiecznej luce w smartfonach. Ciekawe jednak, który producent pierwszy załata lukę w swoim sofcie.

Źródło: wmpoweruser

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)