Lumia 1520 - i nagle ekrany Full HD i cztery rdzenie stały się potrzebne

Lumia 1520 - i nagle ekrany Full HD i cztery rdzenie stały się potrzebne

Nokia Lumia 1520
Nokia Lumia 1520
Miron Nurski
24.10.2013 07:00, aktualizacja: 24.10.2013 09:00

Niemal cała konkurencja (głównie androidowa) już dawno temu upodobała sobie czterordzeniowe procesory i ekrany Full HD, tymczasem Nokia pozostawała na tym polu o lata świetlne w tyle. Powodem były oczywiście ograniczenia Windows Phone'a, ale często w dyskusjach przewijał się argument, że mobilne okienka po prostu nie potrzebują tego typu podzespołów. Jak więc Finowie tłumaczą to, że w końcu ich użyli?

Temat ten poruszyli redaktorzy serwisu TechRadar, którzy mieli okazję porozmawiać z Samulim Hanninenem, odpowiedzialnym w Nokii za rozwój oprogramowania. W pierwszej kolejności zapytano go o to, dlaczego jego koncern do tej pory nie był zainteresowany panelami o rozdzielczości 1080p. Odpowiedział tak:

Dostrzegasz korzyści [z ekranu Full HD - dop. red.] tylko na ekranach o co najmniej 5-calowej przekątnej. Na mniejszych oko nie dostrzeże różnicy.

Trudno nie przyznać mu racji, ale równie trudno jest mi sobie wyobrazić bardziej wymijającą odpowiedź. Przecież topowe Lumie były porównywane właśnie z 5- i ponad 5-calowymi smartfonami konkurencji, bo mało które urządzenie ma tak wysoką rozdzielczość przy mniejszej przekątnej. Hanninen nie wyjaśnił więc, dlaczego Nokia do tej pory nie wprowadziła na rynek smartfona z ekranem Full HD. Wyjaśnił tylko, dlaczego Nokia do tej pory nie wprowadziła na rynek smartfona z ekranem o ponad 5-calowej przekątnej. Skoro zdaniem Hanninena problem tkwił wyłącznie w rozmiarach wyświetlacza, to przecież nic nie stało na przeszkodzie, by je zwiększyć już wiele miesięcy temu.

[solr id="komorkomania-pl-196827" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/2751,noia-lumia-1520-i-lumia-1320-oficjalnie-jaki-sa-pierwsze-phablety-finow" _mphoto="lumia-1520-wireless-char-926cb55.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]4628[/block]

TechRadar poruszył również kwestię czterordzeniowych procesorów, na co Hanninen odrzekł:

Gdybym miał możliwość użycia czterordzeniowego procesora w ubiegłym roku, powiedziałbym, że go nie chcę.

Dodał:

Musisz wycisnąć jak najwięcej z czterordzeniowych układów. Jeśli zrobisz to źle, telefon się przegrzeje.

Co za niebywały zbieg okoliczności, że również w tym przypadku przestało to być problemem akurat wtedy, gdy Windows Phone zaczął wspierać czterordzeniowe procesory. Cud?

Źródło: TechRadar

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)