Lumia Camera 5 uchwycona na wideo. Prezentuje się naprawdę nieźle

Lumia Camera 5 uchwycona na wideo. Prezentuje się naprawdę nieźle
Mateusz Żołyniak

08.12.2014 08:56, aktual.: 08.12.2014 10:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wkrótce użytkownicy Lumii będą mogli cieszyć się nowym oprogramowaniem Lumia Denim. Wraz z nim pojawi się nowa aplikacja fotograficzna, czyli Lumia Camera 5.

Nowy program do obsługi aparatu w smartfonach Microsoft Lumia ma wnieść wiele usprawnień względem wcześniejszych wersji. Głównym atutem aplikacji, która oznaczona została cyfrą 5, ma być dużo wyższa szybkość działania. Ekipa z Redmond zadbała również o nowe tryby fotografowania - Rich Capture i Moment Capture.

Dzięki przedstawicielowi malezyjskiego oddziału Microsoftu wiemy już jak będzie prezentować się Lumia Camera 5. Dostępne od niedawna w Sieci wideo jasno wskazuje, że nowy program MS będzie dużo szybciej uruchamiał się, a do tego będzie w stanie błyskawicznie robić zdjęcia. Dotyczy to także cykania fotek w trybie Rich Capture, który pozwala na korzystanie z funkcji HDR. Na nagraniu widać, że Rich Capture da możliwość edycji fotografii, w tym dobór jasności zdjęcia.

Lumia Camera v5 0 Quick Demo on Nokia Lumia 830

Filmik nie przedstawia niestety działania opcji Moment Capture, która ma pozwolić na nagrywanie filmiku z szybkością 24 kl/s, a następnie zapisywanie poszczególnych klatek jako osobnych 8,3-megapikselowych zdjęć. Szkoda, ale i tak widać wyraźnie, że MS postarał się przy tworzeniu Lumia Camera 5. Szczególnie, w kwestii szybkości robienia i zapisywania zdjęć, która była krytykowana przez część testerów.

Lumia Camera 5 - Moment Capture
Lumia Camera 5 - Moment Capture

Lumia Camera 5 w pierwszej kolejności trafi na pokłady Lumiia 930, 1520 i 830. Dwa pierwsze modele aplikację otrzymają wraz z Lumia Denim, a bazujący już na nowym oprogramowaniu model 830 dostanie mniejszy update. Microsoft ma umożliwić również korzystanie ze starszej wersji aplikacji, która dostępna będzie w Sklepie Windows Phone pod nazwą Lumia Camera Classic (Lumia Camera 4).

Więcej o Lumia Denim, czyli nowościach w Windows Phone 8.1 Update 1 i ekskluzywnych dodatkach dla smartfonów Microsoft Lumia, dowiecie się z tego wpisu. Dodam, że proces aktualizacji starszych modeli ma rozpocząć się przed końcem roku.

Źródło: WMPU

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także