Ma ekran E Ink, rysik i HarmonyOS. Huawei MatePad Paper już w Polsce
Huawei MatePad Paper to połączenie tabletu oraz czytnika ebooków.
14.06.2022 | aktual.: 14.06.2022 18:30
Część zagranicznych mediów ochrzciła MediaPada Paper "Kindle killerem". Wszystko dlatego, że od konkurencyjnych czytników ebooków wyróżnia się dołączonym do zestawu rysikiem oraz obecnością funkcjonalnych aplikacji.
Co potrafi Huawei MediaPad Paper?
Pierwsze skrzypce gra tutaj spory, bo aż 10,3-calowy ekran E Ink o rozdzielczości 1872 x 1404, co daje przyzwoite, choć nie rekordowe zagęszczenie 227 punktów na cal. Panel jest podświetlany, a 32 ustawienia mają zapewnić komfort czytania w różnych warunkach oświetleniowych.
Technologia wykonania wyświetlacza sprawia, że pobiera on niewielką porcję energii jedynie w chwili odświeżania obrazu. A że ekran jest duży, częste przewijanie stron podczas przeglądania internetu czy czytania książek nie będzie konieczne.
Na pokładzie specjalnie zmodyfikowanej platformy HarmonyOS 2 znalazły się takie aplikacje użytkowe jak przeglądarka, kalendarz, skrzynka e-mail czy rozbudowany notatnik z szablonami. Podgląd na plan dnia czy odebrane wiadomości umożliwiają specjalne widżety. Huawei MediaPad Paper potrafi wyświetlić dwie aplikacje na współdzielonym ekranie.
Tablet jest kompatybilny z rysikiem, który wykrywa 4096 stopni nacisku i umożliwia tworzenie notatek czy modyfikowanie dokumentów. Odręczne notatki można zamieniać na tekst, wzbogacać o nagrania głosowe oraz zabezpieczyć za pomocą wbudowanego czytnika linii papilarnych.
Huawei MediaPad Paper ma wbudowane dwa głośniki, dzięki temu ma się sprawdzić nie tylko podczas czytania ebooków, ale i słuchania audiobooków.
Huawei deklaruje, że połączenie czipu Kirin 820, 4 GB pamięci RAM oraz modemu Wi-Fi 6+ zapewni żwawe działanie i szybkie pobieranie danych.
Huawei MediaPad Paper: cena i dostępność w Polsce
Tablet został wyceniony na 2299 zł. Osoby, które złożą zamówienie do 3 lipca, otrzymają w prezencie słuchawki FreeBuds 4 o wartości ok. 400 zł oraz 4-miesięczny dostęp do platformy Legimi z wirtualnymi książkami.
Zobacz również:
Miron Nurski, redaktor prowadzący Komórkomanii