Machinarium potaniało w App Store [wideo]

Machinarium potaniało w App Store [wideo]
Zbyszek Kowal

07.01.2012 07:17, aktual.: 07.01.2012 08:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Cena jednej z ciekawszych przygodówek w sklepie Apple’a spadła o 60 procent. Dzieło czeskiego producenta swego czasu znalazło się na pierwszym miejscu w ponad 60 krajach na świecie, co znamionuje tylko produkcje wybitne. Jest to jednak gra tylko dla wybranych.

Machinarium to bardzo specyficzna gra, która wywołuje różne uczucia wśród graczy. Jedni twierdzą że to tylko zlepek dobrze przygotowanych zagadek. Inni natomiast odnajdują w produkcji Amanita Design głębię, przeżywając przygody małego robocika w metalowym świecie.

Klimat jest naprawdę mocny i nierzadko skłania gracza do refleksji. Jeżeli chodzi natomiast o samą mechanikę gry, to jest to klasyczny point-and-click. Wspomniany robocik może zbierać różne przedmioty, łączyć je oraz wykorzystywać do rozwiązywania zagadek. Oczywiście nie brakuje złych charakterków, które co jakiś czas uprzykrzają nam rozgrywkę.

Jeżeli zatem najwyżej w przygodówkach cenicie fabułę, to Machinarium może Was rozczarować. Natomiast jeżeli uwielbiacie zagadki i kombinowanie, wtedy uczta będzie przednia. Warto dodać, że Machinarium na iOS’a działa tylko i wyłącznie na iPadzie 2. Grę można pobrać z App Store w cenie niecałych dwóch dolarów. Spieszcie się, promocja potrwa tylko do 9 lutego!

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)