Mad Rush – recenzja

Mad Rush – recenzja

Mad Rush – recenzja
Zbyszek Kowal
13.11.2011 09:34, aktualizacja: 13.11.2011 10:34

Czy skacowany królik, przypominający upadłą gwiazdkę rocka, może ocalić planetę przed inwazją? Odpowiedzi szukajcie w rozwinięciu recenzji gry Mad Rush. Tak wyraźnych i nietuzinkowych bohaterów już dawno nie było w żadnej grze!

Ekipa z KrivoRUkoff wyprodukowała ciekawy i dopracowany produkt, którego oprawa graficzna nie odbiega od najlepszych gier w App Store. Wwagę przykuwa główny bohater, przed którym stoi trudne zadanie ocalenia planety.

Zblazowany królik staje do walki

Mad Rush to gra wyścigowa, w której zamiast samochodów oraz klasycznych torów wyścigowych są zwierzęta ścigające się na jetpackach. Królik Noop, w którego wciela się gracz, musi stoczyć serię takich wyścigów z najeźdźcami. Zadanie to nie jest proste, ponieważ musi pokonać dziesięciu twardzieli.

Obraz

Główna kampania (jedyny tryb gry) składa się z 10 plansz, które trzeba odblokować, zwyciężając w serii wyścigów. Na każdej z plansz gracz walczy w trzech różnych kategoriach: DieHard, Slalom oraz Nitro race.

Zasadniczo gameplay ogranicza się do przesuwającej się w pionie kamery oraz poruszającego się w poziomie bohatera. Innymi słowy, jest to klasyczny top down scroller, w którym wykorzystano akcelerometr do przesuwania postaci na ekranie.

Obraz

W czasie gdy królik mknie w górę, trzeba zbierać po drodze kolorowe robaczki, które są paliwem dla zwierzęcego odrzutowca. Oczywiście po drodze są przeszkody oraz bonusy, które ułatwiają lub utrudniają podróż do mety.

Wsparcie dla Retiny oraz iPada 2

Ostatecznie liczy się tylko to, aby pokonać w wyścigu przeciwnika i tym sposobem odblokować kolejne plansze. Każdy wyścig oceniany jest na jedną z trzech gwiazdek, a te z kolei maja wpływ na to, jak dużo punktów doświadczenia zdobędzie gracz.

Obraz

Punkty można przeznaczać między wyścigami na jedną z kilku umiejętności, które pomagają w kolejnych wyścigach. Za dodatkowego dolara (in app purchase) da się dokupić specjalne kombinezony oraz odblokować wszystkie wyścigi za jednym zamachem.

Mad Rush idealnie nadaje się do gry wieloosobowej, ale na razie takiej możliwości nie ma. Twórcy wprawdzie zapowiedzieli wprowadzenie trybu multi do gry, ale nie określono terminu opublikowania takiej aktualizacji. Najprawdopodobniej decyzja będzie wiec podyktowana popularnością gry.

Obraz

Największą zaletą Mad Rush jest z pewnością oprawa graficzna. Poziom animacji, ciekawe komiksowe postacie oraz tła są na bardzo wysokim poziomie. Podobnie zresztą jak rockowa strona muzyczna gry.

Zerknijcie na załączone screenshoty. Widać na nich, jak wiele pracy włożono w przygotowanie poszczególnych postaci. To właśnie te ciekawe charakterki dodają grze uroku i trzymają klimat.

Mad Rush przypomina mi nieco Doodle Jump. Tutaj również gracz porusza się w górę ekranu, chociaż produkcja KrivoRUkoff prezentuje się znacznie ciekawiej graficznie oraz oferuje dużo więcej od strony rozgrywki.

Jeżeli tryb multi zostanie wkrótce wprowadzony, to nie widzę powodów, przez które gra nie miałaby osiągnąć sukcesu. Tym bardziej, że jest aplikacją uniwersalną (iPad/iPhone) i kosztuje zaledwie 0,79 euro!

Obraz

[plus] Oprawa graficzna

[plus] Klimatyczna muzyka

[plus] Niesamowite postacie

[plus] proste sterowanie [akcelerometr]

[minus] Brak trybu multi

[minus] Przydałoby się więcej plansz

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)