"Magnetyzująca osobowość" Nexusa 7 [wideo]

"Magnetyzująca osobowość" Nexusa 7 [wideo]

Galaxy Nexus 7 - czujnik magnetyczny
Galaxy Nexus 7 - czujnik magnetyczny
Adam Bialic
12.07.2012 11:30, aktualizacja: 12.07.2012 13:30

Jesteśmy przyzwyczajeni do zaawansowanych czujników położenia i światła, jednak sensor wykrywający obecność magnesu używany był prawie na wyłączność tylko przez jedną firmę. Okazuje się, że podobny znalazł się również w Google Nexusie 7.

Apple stosuje magnesy w swoich Smart Cover dla iPadów, Asus stworzył podobny pokrowiec dla Transformera Prime, ale nie jest to zupełnie nowy pomysł. Spotykałem się z podobnym rozwiązaniem już wcześniej - jeden z dziadków obecnych smartfonów - HTC Wizard - korzystał z magnesu do kontrolowania stanu wysunięcia klawiatury i jej zmiany względem orientacji ekranu (jeszcze wtedy nie było w telefonach akcelerometrów i żyroskopów). Paradoksalnie magnetycznie zapinany oryginalny pokrowiec działał na telefon tak, że ekran wariował.

Zamontowanie takiego szczegółu w Nexusie 7 otwiera drogę dla fajnych akcesoriów, mogących ściślej integrować się z urządzeniem. Siłą rzeczy pierwszy na myśl przychodzi pokrowiec, ale bardziej prawdopodobne, że pierwotną intencją Asusa było zastosowanie tego czujnika do działania ze stacją dokującą.

Nexus 7 has "smart cover" sensor

Macie jakieś pomysły albo pamiętacie jakieś zapomniane, ale fajne rozwiązania, które mogłyby się sprawdzić w nowoczesnych urządzeniach mobilnych?

Źródło: Engadget

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)