Majowa prezentacja Apple coraz bliżej. Dlaczego może zainteresować nie tylko fanów tabletów?

Prezentacja nowości Apple już 7 maja
Prezentacja nowości Apple już 7 maja
Źródło zdjęć: © GETTY | Future Publishing

04.05.2024 09:19, aktual.: 04.05.2024 10:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Majowa premiera produktów Apple'a może okazać się wyjątkowo interesująca. Nawet jeśli nie interesują Cię iPady, warto, abyś zwrócił uwagę na nadchodzące wydarzenia.

Apple niedawno opublikował swoje wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2024 roku, z których wynika, że sprzedaż iPhone'ów spadła o 10% w porównaniu z poprzednim rokiem. Według informacji podanych przez Reutersa inwestorzy wyrażają zaniepokojenie tą sytuacją, zwłaszcza że wdrożenie technologii generatywnej sztucznej inteligencji przez Apple nieco się opóźnia. Tymczasem jest to kluczowy trend, jaki panuje w branży w ostatnich latach, a konkurenci tacy jak Samsung czy Google już wprowadzają w tym zakresie odpowiednie rozwiązania.

Wielu oczekuje, że nowy iPhone 16 zostanie wyposażony w zaawansowane funkcje AI. Do jego premiery pozostało jednak jeszcze cztery miesiące. Oznacza to, że przed wprowadzaniem tego modelu na rynek odbędzie się kolejne kwartalne spotkanie z inwestorami. Dlatego w takich okolicznościach firma nie może sobie pozwolić na opóźnienie prezentacji nowości.

Nie jest zatem zaskoczeniem, że pracownicy Apple’a dość jednoznacznie wskazują, że kwestia sztucznej inteligencji zostanie omówiona już podczas czerwcowej konferencji WWDC 2024. Możliwe, że Tim Cook ujawni pewne szczegóły już wcześniej.

Czy nowe iPady zostaną wyposażone w funkcje AI?

Na 7 maja zaplanowano wydarzenie Apple'a, na którym – jak sugerują przecieki – zostaną zaprezentowane nowe modele iPadów z serii Pro i Air. Oczekuje się, że najwyższe modele będą miały ekrany OLED oraz nowy rysik, który reaguje na gesty ściśnięcia.

Według The Washington Post podczas premiery nowych iPadów Apple może pokazać lub zasygnalizować niektóre z funkcji AI, które ostatecznie znajdą się także w iPhone'ach.

Nie byłby to pierwszy raz, kiedy Apple zaczyna wprowadzać ważne funkcje najpierw w tabletach. Sensor LiDAR, który był kluczowym elementem promocji iPhone’a 12 Pro z 2020 roku, został zastosowany w iPadzie Pro pół roku wcześniej. Podobnie sytuacja wyglądała w przypadku 120-hercowych ekrany ProMotion, które Apple zaczęło stosować najpierw w tabletach.

Co więcej, konferencja "Let Loose" jest promowana w mediach społecznościowych jako "inne wydarzenie Apple’a". To sugeruje, że nawet osoby, które zazwyczaj nie interesują się tabletami, powinny zwrócić uwagę na nadchodzące ogłoszenia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)