Manchester United banuje iPady i inne tablety

Manchester United banuje iPady i inne tablety13.08.2014 13:24
Zmodyfikowane zdjęcie MANCHESTER, ENGLAND - JUNE 4: Old Trafford stadium on June 4 ,2009 in Manchester, England. Old Trafford is home of Manchester United football club
Zmodyfikowane zdjęcie MANCHESTER, ENGLAND - JUNE 4: Old Trafford stadium on June 4 ,2009 in Manchester, England. Old Trafford is home of Manchester United football club
Źródło zdjęć: © shutterstock
Mateusz Żołyniak

Korzystający z iPadów (i innych tabletów) fani Czerwonych Diabłów nie mają powodów do zadowolenia. Zarząd klubu zapowiedział, że nie będzie można wnosić ich na Old Trafford.

Najnowszy zakaz, który obowiązywał już we wczorajszym meczu Manchesteru z Valencią, brzmi dość absurdalnie. Kibice angielskiego klubu nie mogą bowiem wnosić na teren Teatru Marzeń urządzeń elektronicznych o rozmiarach większych niż 15 x 10 cm. Zakaz będzie obowiązywać w dniach, w których drużyna gra domowe spotkania. Dotyczy on zarówno laptopów, jak i tabletów (m.in. iPadów, Galaxy Tabów).

Przedstawiciele Manchesteru United przeprosili za problemy wynikające z wprowadzonego zakazu. Stwierdzili jednak jednocześnie, że na chwilę obecną najważniejsze są kwestie związane z bezpieczeństwem na stadionie. Dodali przy tym, że na Old Trafford wciąż można korzystać ze smartfonów i aparatów. O ile oczywiście nie przekraczają wspomnianych wymiarów.

Oświadczenie władz Manchesteru United:

W odpowiedzi na najnowsze zalecenia bezpieczeństwa, duże urządzenia elektroniczne, jak laptopy czy tablety, dodane są do listy przedmiotów zakazanych na Old Trafford w dni meczu. Przepraszamy za wszystkie niedogodności, które może to spowodować, ale jesteśmy w pierwszej kolejności zobowiązani do zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim naszym fanom.

Może wydawać się, że wprowadzenie takiego zakazu więcej wspólnego ma z objawami paranoi niż zdrowym rozsądkiem. Zarząd Czerwonych Diabłów dostosowuje się jednak jedynie do najnowszych wytycznych dotyczących bezpieczeństwa, które wprowadzone zostały w Wielkiej Brytanii. Dość wspomnieć, że na tamtejszych lotniskach kontrolerzy mogą odmówić wstępu do kraju podejrzanym osobom, które podróżują z nienaładowanymi telefonami komórkowymi. Podobnie jak zakaz wprowadzony przez słynny klub, wynika to z faktu, że urządzenia mobilne coraz częściej wykorzystywane są przez terrorystów.

Nie można wykluczyć, że podobne ograniczenia wprowadzą również inne angielskie zespoły piłkarskie. Warto jednak mieć świadomość, że nie jest to pierwszy tego typu zakaz. Serwis The Verge przypomniał, że w 2010 roku amerykański zespół New York Yankees zabronił wnoszenia iPadów na teren swojego stadionu. Baseballowy klub również odniósł się wtedy do kwestii zawiązanych z bezpieczeństwem, ale po dwóch latach zakaz ten został wycofany. Być może historia będzie wyglądała podobnie w przypadku Manchesteru United.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)