Mango dla WP7, czyli pełny multitasking, lepsza obsługa sprzętowa oraz IE9

Mango dla WP7, czyli pełny multitasking, lepsza obsługa sprzętowa oraz IE9

Mango dla WP7, czyli pełny multitasking, lepsza obsługa sprzętowa oraz IE9
Krystian Bezdzietny
14.04.2011 08:00, aktualizacja: 14.04.2011 10:00

O Mango, czyli kodowej nazwie ważnej aktualizacji dla WP7, mówi się nie od dziś. Nie wiadomo było, co wniesie ona na pokłady mobilnego systemu Microsoftu. Gigant z Redmond rzucił nieco światła na tę sprawę. Mango ma przynieść ze przede wszystkim multitasking!

Ponadto w liście nowości znalazły się: znacznie lepsza integracja oprogramowania ze sprzętem (na przykład udostępnienie deweloperom API, które pozwoli wykorzystywać kamerę lub akcelerometr w aplikacjach), możliwość wdrażania do aplikacji firm trzecich multitaskingu oraz opcja lepszego wykorzystywania interfejsu systemu przez aplikacje firm trzecich (na przykład poprzez integrację słynnych niebieskich kwadratów z informacjami aplikacji). Oczywiste jest, że Mango przyniesie na pokłady WP7 przeglądarkę Internet Explorer 9.

Ogółem Microsoft planuje dodać do API ponad 1500 nowych funkcji, więc deweloperzy zyskają znacznie szersze pole do popisu. Data wydania aktualizacji Mango dla Windows Phone 7 jest nieznana, lecz przewiduje się, że Microsoft udostępni ją jeszcze w tym roku. Koncern wciąż zmaga się z udostępnieniem wszystkim użytkownikom aktualizacji NoDo.

Źródło: MobileCrunch

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)