Mapa myśli na ekranie telefonu

Mapa myśli na ekranie telefonu

Pocket-Freemind.
Pocket-Freemind.
Paweł Wolniewicz
18.03.2009 05:50, aktualizacja: 18.03.2009 06:50

Mapy myśli ułatwiają i przyspieszają naukę, a także wyzwalają kreatywność i pozwalają na pełne wykorzystanie możliwości ludzkiego mózgu. Tyle teoria. Jeśli spodobała nam się ta metoda nauki, to z pewnością ucieszy nas fakt, że tworzyć i rozwijać mapy myśli możemy w dowolnym miejscu i czasie. O ile tylko posiadamy telefon z systemem Windows Mobile.

ułatwiają i przyspieszają naukę, a także wyzwalają kreatywność i pozwalają na pełne wykorzystanie możliwości ludzkiego mózgu. Tyle teoria. Jeśli spodobała nam się ta metoda nauki, to z pewnością ucieszy nas fakt, że tworzyć i rozwijać mapy myśli możemy w dowolnym miejscu i czasie. O ile tylko posiadamy telefon z systemem Windows Mobile.

Umożliwia nam to program Pocket Freemind. Jest on kompatybilny z desktopową aplikacją Freemind. Oba narzędzia są całkowicie bezpłatne.

Ze względu na trudności związane z wyświetlaniem dużych map myśli na niewielkim ekranie telefonu Pocket Freemind ogranicza się do prezentowania diagramów w postaci zagnieżdżonych list. Do pewnego stopnia stawia pod znakiem zapytania przydatność programu, gdyż mapy myśli z samego założenia powinny być bardzo przejrzyste i efektowne graficznie. Z drugiej jednak strony Pocket Freemind w pełni obsługuje format plików "dużej" aplikacji Freemind. Dzięki temu możemy przeglądać nasze notatki i/lub listy rzeczy do zrobienia bezpośrednio w telefonie.

Pocket Freemind korzysta z pakietu .NET Compact Framework 2.0, który musi być zainstalowany w smartfonie.

Zrzutka: Freemind

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)