Mapy Google z funkcją udostępniania list miejsc. Czegoś takiego brakowało

Mapy Google z funkcją udostępniania list miejsc. Czegoś takiego brakowało

Mapy Google
Mapy Google
Źródło zdjęć: © dennizn / depositphotos.com
Miron Nurski
13.02.2017 16:53, aktualizacja: 14.02.2017 15:26

Informowanie znajomych o wartych zobaczenia miejscach właśnie stało się jeszcze prostsze.

W ubiegłym roku w testowej wersji Map Google pojawiła się opcja tworzenia list. Możliwe było zapisywanie kilku lokalizacji w jednej wirtualnej liście np. "najciekawsze atrakcje w Londynie", "najlepsze restauracje w Krakowie" itp. Nowa funkcja spotkała się z aprobatą użytkowników, dlatego Google rozbudował ją o opcję, której dotychczas brakowało.

Teraz listy miejsc w Mapach Google można udostępniać znajomym

Cały proces tworzenia i udostępniania list doskonale wyjaśnia poniższe wideo promocyjne.

Save and share your favorite places with Lists in Google Maps

Oglądając jakieś miejsce, wystarczy kliknąć ikonę zapisu, a następnie wybrać lub utworzyć listę, do której lokalizacja ma zostać dopisana. Tę można później wysłać znajomym.

Lista ma formę linku, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, by wysłać ją za pośrednictwem komunikatora, maila czy SMS-a. Ba, można ją wrzucić na Facebooka czy dowolne forum, aby dać do niej dostęp większej liczbie zainteresowanych.

Na razie z nowej funkcji nie skorzystają wszyscy

Wprawdzie Google informuje na swoim blogu, że listy zostały już zaimplementowane w aplikacjach na Androida i iOS, ale zazwyczaj udostępnianie nowych funkcji kolejnym użytkownikom przebiega stopniowo. U mnie nowa funkcja jeszcze nie działa.

Mam jednak nadzieję, że nie minie więcej niż kilka dni zanim listy pojawią się u wszystkich mapowiczów.

Mapy Google staną się bardziej społecznościowe?

Skoro Google ma już gotowy mechanizm udostępniania list, podejrzewam, że następna w kolejce będzie możliwość udostępniania ich nie tylko znajomym, ale i... nieznajomym.

Wybierając się do Paryża, fajnie byłoby móc zobaczyć listy typu "najciekawsze miejsca dla rodzin z dziećmi", "miejsca z Kodu Leonarda da Vinci" itp. utworzone i oceniane przez innych użytkowników. Obecnie trzeba się posiłkować zewnętrznymi usługami (np. TripAdvisor).

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)