Mapy iOS‑a 6 idealne do pracy offline?

Mapy iOS-a 6 idealne do pracy offline?
Krystian Bezdzietny

06.10.2012 13:21, aktual.: 06.10.2012 15:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Najwyraźniej zła passa map Apple'a przemija i użytkownicy zaczynają dostrzegać zalety nowego produktu z Cupertino. Tym razem postanowiono się dogłębniej przyjrzeć zastosowaniu map wektorowych. Okazało się, że te idealnie nadają się do przeglądania offline.

Redaktorzy AppleInsidera zwrócili uwagę, że podczas jednego załadowania map aplikacja ściąga z Sieci dane obejmujące wiele okolicznych terenów. Podczas jednego szczegółowego załadowania San Francisco, po przejściu urządzenia do trybu samolotowego można przeglądać załadowane mapy od Alaski po Limę. I choć tereny nie będące San Francisco nie mają szczegółowych map, to większe ulice są odpowiednio zaznaczone. Dostępny jest nawet widok satelitarny.

Postanowiono więc porównać mapy Apple'a do tych na Androidzie z uwzględnieniem kwestii ładowania map dla okolicznych terenów. Okazało się, że mapy Google'a (też wektorowe) nie są tak dalekosiężne jak te Apple'a, jednak załadowany przez nie teren jest bardzo szczegółowy.

Obraz

Postanowiłem sprawdzić odkrycie AppleInsidera na swoim iPhonie 4. Niestety, ładując mapy Wrocławia, Warszawy czy Krakowa aplikacja pobierała dane wyłącznie uwzględniające interesujący mnie widok. Trudno więc jest ocenić czy dalekosiężne ładowanie map w iOS 6 dostępne jest wyłącznie dla nowego iPhone'a 5, czy po prostu miałem pecha.

Ładowanie map dla tak rozległego terenu jest bardzo dobrym rozwiązaniem ze strony Apple'a. Tak ściągnięte mapy przechowywane są w pamięci podręcznej urządzenia i nie dość, że mamy do nich normalny wgląd, to jeszcze możemy z nimi normalnie nawigować. A to wszystko w trybie offline i przy minimalnym zużyciu transferu.

Ciekawe co jeszcze ukryto w mapach iOS-a 6.

Źródło: redmondpie

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)