Marka Motorola RAZR wróci na rynek? Umożliwią to składane smartfony

Koncepcyjny projekt składanego smartfonu Motorola RAZR
Koncepcyjny projekt składanego smartfonu Motorola RAZR
Źródło zdjęć: © TechConfigurations/YouTube
Mateusz Żołyniak

23.08.2018 12:14, aktual.: 23.08.2018 14:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wkrótce na rynek powrócić może marka RAZR, która kojarzona jest głównie z kultowymi telefonami z klapką Motoroli. Umożliwić mają to składane ekrany.

Motorola może już pracować na zupełnie nową klapką

Wiadomo od dawna, że firma Lenovo opracowuje autorskie rozwiązania z elastycznymi ekranami. Pewne jest więc to, że nad rozwiązaniami tego typu pracuje również należąca do niej Motorola, a potwierdzeniem jest wniosek patentowy, który zauważył serwis MobielKopen

Ilustracja do wniosku patentowego Motoroli, który dotyczy składanego urządzenia z elastycznym ekranem
Ilustracja do wniosku patentowego Motoroli, który dotyczy składanego urządzenia z elastycznym ekranem© USPTO

W Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych pojawił się projekt, który dotyczy smartfonu ze składanym ekranem. Jego panel ma być zginany w pionie, a sprzęt konstrukcją wyraźnie nawiązuje do popularnych lata temu telefonów z klapkami.

Ilustracja do wniosku patentowego Motoroli, który dotyczy składanego urządzenia z elastycznym ekranem
Ilustracja do wniosku patentowego Motoroli, który dotyczy składanego urządzenia z elastycznym ekranem© USPTO

Biorąc pod uwagę, że Amerykanie w przeszłości wprowadzili na rynek dużą liczbę składanych komórek z różnych półek cenowych, można spodziewać się, że podobnym projekt w przyszłości trafi na rynek. Szczególnie, że będzie on dobra okazją do wskrzeszenia marki RAZR.

Pamiętacie jeszcze klapki z linii RAZR?

RAZR jest jedną z tych marek, które darzę sporym sentymentem. Wszystko zaczęło się od kultowego modelu V3, który do sprzedaży trafi w drugiej połowie 2004 roku. Klapka Motoroli nie tylko wyróżniała się wyglądem w momencie premiery, ale i do teraz zwraca uwagę wzornictwem.

Motorola RAZR V3
Motorola RAZR V3

Nie powinno więc dziwić, że szybko zdobyła ogromną popularność na rynku. Motorola w 2006 roku chwaliła się sprzedażą na poziomie 50 mln egzemplarzy, a już dwa lata później Amerykanie informowali o 130 mln modeli rozprowadzonych na świecie, co sprawiło, że RAZR V3 stała się najpopularniejszym telefonem z klapką w historii.

Firma z Chicago starała się potem pójść za ciosem wprowadzając różne wariacje urządzenia, a potem również jego znacznie ulepszoną wersję - V3i. W ramach linii RAZR pojawiły się również inne produkty jak V8 czy V9, ale żaden z nich nie powtórzył sukcesu pierwszej V3.

Motorola RAZR V9
Motorola RAZR V9

Ba, część ekspertów wskazywała, że zbyt mocne skupie się na modelach RAZR sprawiło, że Amerykanie zbyt wolno odpowiadali na rynkowe trendy i nie byli w stanie poradzić wiele na systematycznie topniejące udziały w rynku. Nie da się jednak ukryć, że RAZR V3 czy V3i odcisnęły swoje piętno na kartach historii rynku mobilnego.

Wskrzeszenie Motoroli RAZR będzie kolejnym "dużym powrotem" na rynku mobilnych?

Powrót do kultowej marki RAZR, którą wciąż kojarzą rzesze użytkowników, może być mocnym orężem marketingowym w rękach Motoroli. Tym bardziej, że idealnie wpisuje się w koncepcję składanych smartfonów z elastycznymi ekranami.

Motorola RAZR Maxx (XT910)
Motorola RAZR Maxx (XT910)

Między słowami potwierdził to nawet szef Lenovo podczas MWC 2018, który zapytany o powrót do linii RAZR wskazał, że nowe technologie jak składane ekrany otworzą przed Motorolą nowe możliwości. Pozostaje więc liczyć, że składane smartfony bardziej przekonają użytkowników niż model RAZR Maxx (XT910), który dobrych kilka lat temu firma próbowała wypromować na sentymencie do kultowej klapki.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)