Marketplace dla Windows Mobile odchodzi do lamusa

Marketplace dla Windows Mobile odchodzi do lamusa

Marketplace dla Windows Mobile odchodzi do lamusa
Krystian Bezdzietny
09.03.2012 11:00, aktualizacja: 09.03.2012 12:00

Pamiętacie poczciwego Windowsa Mobile? A może ktoś go jeszcze używa? Jeżeli tak, to mamy smutną wiadomość podaną wczoraj przez przedstawicieli Microsoftu. Już 9 maja oddział aplikacji dla Windows Mobile 6.X przestanie istnieć.

Microsoft od dawna traktował go po macoszemu. Choć w jakiś tam sposób funkcjonował, dało się zauważyć, że koncern w ogóle nie poświęca mu uwagi. Ktoś więc stanął na wysokości zadania i postanowił zakończyć żywot tego bezpańskiego miejsca. Nastąpi to już za dwa miesiące.

Oddział Marketplace z aplikacjami dla Windows Mobile 6.X został uruchomiony pod koniec 2009 roku. Kilka miesięcy później zaprezentowano Windows Phone'a. Microsoft zablokował możliwość zgłaszania swoich aplikacji do Marketplace dla urządzeń z WM 6.X w lipcu 2011 roku. Już wtedy było wiadomo, że koncern coś kombinuje.

Oczywiście zablokowanie pewnej części Marketplace nie oznacza, że wcześniej pobrane aplikacje przestaną działać. To, co zostało zainstalowane, zostaje w telefonie. Nie ma jednak co oczekiwać jakichkolwiek aktualizacji. Więc jeżeli ktoś utknął z poczciwym Windowsem Mobile - pora zmienić platformę.

Źródło: wmpoweruser

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)