Marketplace dla Windows Phone 7 bez kobiecych piersi?

Fot. na licencji Creative Commons; flickr.com/by Emery Co Photo
Fot. na licencji Creative Commons; flickr.com/by Emery Co Photo
Paweł Żmuda

08.06.2010 08:43, aktual.: 08.06.2010 10:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Koncern Microsoft najwyraźniej w ślady Apple. Rozpoczyna od małych kroczków. Specjaliści z Redmond opublikowali właśnie nowe wytyczne dla programistów, chcących, by ich aplikacje trafiły do posiadaczy telefonów z systemem Windows Phone 7. Tak samo jak w App Store, w Microsoftowym Marketplace nie zobaczymy aplikacji, które w jakikolwiek sposób kojarzą się z seksem...

Najnowsze wytyczne Microsoftu w wyraźny sposób zakazują treści seksualnych. Szkoda, że koncern z Redmond czerpie garściami z polityki Apple. Ban na kobiece kształty to jednak nie koniec podobieństw Marketplace do App Store. Już wcześniej Microsoft poinformował, że deweloperzy będą musieli zapłacić za korzystanie z platformy tyle samo, ile płacą za korzystanie z platformy Apple.

Programiści piszący darmowe aplikacje też będą musieli płacić. Podział zysków też zerżnięto prosto z pomysłu Apple. Microsoft będzie zostawiał sobie 30% zysków osiągniętych przez aplikacje. Tak samo jak w App Store. Miejmy nadzieję, że tutaj podobieństwa do Apple się kończą i aplikacje trafiające do Marketplace dla Windows Phone 7 będą akceptowane na dużo prostszych zasadach.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)