Masowa deinstalacja programów w Windows Mobile

Masowa deinstalacja programów w Windows Mobile
10.09.2009 06:52
Masowa deinstalacja programów w Windows Mobile.
Masowa deinstalacja programów w Windows Mobile.
Paweł Wolniewicz
Paweł Wolniewicz

Darmowych programów dla systemu Windows Mobile znaleźć można w Internecie setki i tysiące. Możemy wypróbować je wszystkie, nic nie stoi na przeszkodzie. Warto jednak zainstalować dodatkowo narzędzie, która ułatwi deinstalację niepotrzebnych aplikacji. Dzięki niemu w jednej chwili pozbędziemy się programów, które nie spełniły naszych oczekiwań.

Jeden z deinstalatorów to TMS UnInstaller. Program ten jest dostępny za darmo. Działa on na urządzeniach pracujących pod kontrolą systemu Windows Mobile w wersji co najmniej 5.0. Dodatkowo konieczna jest obecność bibliotek .NET Compact Framework 3.5.

TMS UnInstaller zastępuje standardowe narzędzie do usuwania programów w Windows Mobile. I robi to bardzo zgrabnie. Autor pomyślał o kilku przydatnych ułatwieniach, który brakuje w deinstalatorze WM.

Szczególnie pomocne okazują się następujące funkcje:

  • możliwość usuwania wielu programów,
  • opcja przeszukiwania nazw aplikacji,
  • usuwanie wpisów z rejestru, nawet jeśli sama aplikacja nie potrafi zdeinstalować się poprawnie,
  • duże ikony programów, ułatwiające ich odnalezienie na liście.

TMS UnInstaller jest nowym narzędziem, jednak jego zestaw funkcji już teraz wygląda przyzwoicie. Autor zamierza zresztą dodać kolejne. Użytkownicy aplikacji muszą jednak pamiętać, że operuje ona na rejestrze i usuwa pliki, co może negatywnie wpłynąć na system. W ostateczności, jeśli TMS UnInstaller nie spełni naszych wymagań, to będziemy mogli go bez problemów zlikwidować ? aplikacja potrafi zdeinstalować także samą siebie.

Źródło i zrzutka: The Madness of Science

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)