Massachusetts - zakaz używania telefonu w samochodzie, również jako nawigacji GPS!

kontrola policyjna
kontrola policyjna
Krzysztof Laber

07.07.2010 14:41, aktual.: 07.07.2010 16:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Gubernator Massachusetts Deval L. Patrick podpisał nową ustawę, zakazuje ona używania telefonu podczas jazdy samochodem. To jeszcze samo w sobie nie jest niczym zaskakującym, jednak nie chodzi tutaj o dzwonienie, czy wysyłanie SMS'ów, zakaz dotyczy również używania telefonu jako nawigacji GPS.

Obraz
  • czytanie i pisanie wiadomości** SMS**
  • używanie ** maila** w telefonie
  • korzystanie z** internetu**
  • używanie telefonu jako** nawigacji opartej o GPS**

To jednak nie koniec absurdalnych przepisów, jeśli nie masz skończonych osiemnastu lat, nie możesz używać telefonu podczas jazdy nawet jeśli jest on połączony z zestawem głośnomówiącym. Legalne korzystanie z zestawu głośnomówiącego jest zarezerwowane wyłącznie dla osób dorosłych.

Za złamanie powyższych przepisów grożą kary finansowe, gdy dopuścimy się przestępstwa po raz pierwszy, zapłacimy 100 dolarów, kolejne wykroczenie to koszt 250 dolarów. Każde kolejne będzie nas kosztować 500 dolarów.

Na koniec należy dodać, że zestawy do nawigacji są legalne i dopuszczone do użytku. Nachodzi mnie jednak pytanie co w przypadku używania któregoś z produktów nuviphone Garmina, czy istnieje jakaś komisja rozstrzygająca czy to jeszcze telefon czy już nawigacja?

Źródło: Masslive

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)