Masz iPhone’a 6s i dbasz o swoje bezpieczeństwo? Lepiej wyłącz 3D Touch i Siri

Masz iPhone’a 6s i dbasz o swoje bezpieczeństwo? Lepiej wyłącz 3D Touch i Siri
Źródło zdjęć: © Pexels
Łukasz Skałba

06.04.2016 10:27, aktual.: 06.04.2016 12:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czasami ciężko znaleźć kompromis między dużą wygodą użytkowania, a wysokim stopniem bezpieczeństwa. Smartfony Apple’a obsługują asystenta głosowego Siri, a najnowsze modele mają ekrany 3D Touch. Okazuje się, że to połączenie może okazać się całkiem sporym zagrożeniem dla bezpieczeństwa naszych danych.

Asystent głosowy Siri działa zarówno na odblokowanym telefonie, jak i na zablokowanym ekranie. Okazuje się, że ten drugi sposób interakcji można wykorzystać do wykradzenia danych. Wystarczy, że mamy do czynienia z iPhone'em 6s lub 6s Plus. Lukę w iOS 9.3.1 wykrył autor poniższego materiału.

Security Warning! Read Description Please! Below Video. Siri vs Privacy. Insane Conspiracy Theory :)

Pierwszym krokiem jest wywołanie Siri na ekranie blokady. Potem należy poprosić o wyświetlenie postów z Twittera. Teraz wystarczy znaleźć takie, które zawierają maile. Dociskamy wybrany adres mailowy wykorzystując 3D Touch, a następnie wybieramy opcję dodania go do kontaktów. Wybieramy opcję dodania do istniejącego kontaktu. I gotowe! Mamy dostęp do wszystkich kontaktów znajdujących się na urządzeniu.

Ale to jeszcze nie wszystko. Wybieramy dowolny kontakt i wchodzimy do trybu edycji. Dodajemy zdjęcie kontaktu. Owszem, otwiera nam się wtedy galeria zdjęć. Mamy więc bez odblokowania iPhone’a dostęp do wszystkich zdjęć przechowywanych na urządzeniu.

Kontakty, galeria zdjęć… Są to dosyć nieprzypadkowe rzeczy. Ktoś w Apple’u ewidentnie nie przemyślał sprawy. Wpakowali do iPhone’a mnóstwo technologii, których nie potrafią do końca ujarzmić. Ujarzmić je może za to użytkownik… wyłączając 3D Touch lub dezaktywując Siri na ekranie blokady. Wtedy na pewno dane przechowywane na urządzeniu będą bezpieczniejsze.

Cóż, patrząc na takie perełki jak ta, zastanawiam się, czy aby na pewno odblokowanie iPhone’a Farooka przez FBI było takim dużym osiągnięciem…

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)