Masz jakiegokolwiek iPhone'a? Jesteś celem tego ataku

Masz jakiegokolwiek iPhone'a? Jesteś celem tego ataku

Masz jakiegokolwiek iPhone'a? Jesteś celem tego ataku
Marcin Watemborski
09.01.2022 12:43, aktualizacja: 09.01.2022 13:43

Tę informację powinien przeczytać każdy posiadacz iPhone'a. Nie ważne, którego smartfona masz ani w jakiej wersji. Samo to, że korzystasz z iPhone'a sprawia, że jesteś wystawiony na ryzyko ataku. Celem jest każdy właściciel urządzenia.

NoReboot to jeden z najpaskudniejszych szkodliwych programów hakerskich, jaki powstał, o ile nie jest najgorszym z najgorszych. Może on zaatakować każdego iPhone'a z każdą wersją oprogramowania iOS. Nawet sam serwis Apple nic nie wskóra w kwestii programowej. Jak złapiesz tego wirusa, możesz pożegnać się ze swoim urządzeniem.

Zasada działania NoReboot jest niezwykle prosta, ale to właśnie to, co czyni go niezwykle skutecznym i niebezpiecznym. Zgodnie z tym, co donosi Forbes, program oszukuje użytkownika jakoby wyłączył lub zrestartował swoje urządzenie, a tak naprawdę nie jest. Wirus atakuje dogłębnie systemu zarządzania iPhone'em i wyświetla użytkownikowi informację o wyłączeniu lub zrestartowaniu smartfona. Tak naprawdę iPhone pozostaje cały czas włączony i aktywny.

Fake shutdown simulation using NoReboot persistence technique

Oprogramowanie sprawia, że iPhone użytkownika staje się niemal pozbawiony zabezpieczeń. Jednym z podstawowych sposobów na usuwanie szkodliwych programów i wirusów jest twardy reset urządzenia, który jest niemożliwy do wykonania z wgranym NoRebootem. Po przeprowadzeniu operacji, posiadasz smartfona może myśleć, że jest już bezpieczny, ale tak nie jest. W końcu sam proces przebiegł pomyślnie, a właściwie tak się wydaje. Tak naprawdę NoReboot go sfingował.

W ten sposób każdy iPhone staje się wrażliwy na każdy atak bez wyjątku i nie pomoże absolutnie nic. Apple nie jest w stanie naprawić szkód wyrządzanych przez NoReboot, a program nie może być nadpisany, bo realnie nie bierze udziału w żadnym trwającym procesie podczas używania iPhone'a. Według specjalistów, jedynym sposobem na zwalczenie NoReboota jest fizyczna wymiana zainfekowanych podzespołów wraz z jednostka zarządzającą energią, która będzie działała tak, jak powinna.

Jedyną szansą na uchronienie się przed atakiem przez NoReboot jest korzystanie jedynie z autoryzowanych przez Apple aplikacji. Narażony jest każdy.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)