Masz starą kartę SIM? T-Mobile przypomina, że pora ją wymienić

Masz starą kartę SIM? T‑Mobile przypomina, że pora ją wymienić

Masz starą kartę SIM? T-Mobile przypomina, że pora ją wymienić
Miron Nurski
20.07.2021 17:42, aktualizacja: 06.03.2024 22:13

Inaczej lada moment możesz stracić dostęp do internetu.

W marcu T-Mobile ogłosił, że będzie stopniowo wyłączyć sieć 3G, która ma być aktualnie wykorzystywana do przesłania 10 proc. danych. Cel? Uwolnienie blokowanych częstotliwości i zwiększenie przepustowości sieci 4G oraz 5G.

Choć proces pełnej likwidacji 3G ma się zakończyć do 2023 roku, już się rozpoczął. Na pierwszy ogień poszło pasmo 2100 MHz na terenach, które nie mają jeszcze dostępu do sieci 5G. T-Mobile chwali się, że dzięki temu pojemność sieci LTE w tych obszarach wzrosła już o ponad 10 proc.

Efektem podjętych działań ma być zauważalny wzrost prędkości internetu. T-Mobile powołuje się na raport Speedtestu, według którego od stycznia średnia prędkość pobierania danych wzrosła o ponad 11 Mbps.

T-Mobile zachęca do przesiadki na 4G i 5G tych, którzy jeszcze tego nie zrobili. I przypomina o konieczności wymiany karty SIM

Aby korzystać z sieci najnowszej i poprzedniej generacji potrzebny jest nie tylko odpowiedni telefon (od wielu lat większość smartfonów LTE obsługuje), ale i świeższa karta SIM. A tej część klientów jeszcze nie ma.

T-Mobile przypomina, że pełną zgodność z nowszymi standardami zapewniają karty nie starsze niż 6 lat. Bezpłatnej wymiany można dokonać w salonie operatora.

Klienci, którzy nie wymienią karty na czas, mogą z dnia na dzień zostać odcięci od usług internetowych. Wciąż będą mogli jednak korzystać z połączeń głosowych i SMS-ów w ramach sieci 2G.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)