Masz stary smartfon? T‑Mobile wie, co z nim zrobić

Trzymanie starych smartfonów w szufladzie nie ma sensu
Trzymanie starych smartfonów w szufladzie nie ma sensu
Źródło zdjęć: © Unsplash

27.01.2023 11:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Stare, nieużywane już smartfony, nie muszą zalegać w szufladach. T-Mobile zachęca do oddania ich we właściwych do tego miejscach, aby sprzęt mógł trafić do recyklingu. Tam będzie z niego większy pożytek.

Wymieniłeś smartfon na nowy - co robisz ze starym urządzeniem? Jeśli sprzęt jest na tyle nowy, by ktoś chciał z niego korzystać, można oddać go w prezencie lub sprzedać. Jednak naprawdę stare smartfony raczej nie spełniają już niczyich oczekiwań. Nie ma więc większego sensu, by trzymać je w domu.

T-Mobile zachęca do oddawania starych smartfonów w specjalnych pojemnikach, które będą ustawione w salonach sprzedaży. Urządzenia te trafią do recyklingu, dzięki czemu możliwe będzie odzyskanie z nich cennych materiałów, które zostaną wykorzystane ponownie w cyklach produkcyjnych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak wynika z raportu Smart Barometer Digital Care 2022, głównym powodem zostawiania sobie starego smartfona jest traktowanie go jako urządzenia zapasowego - robi tak aż 43 proc. osób. 28 proc. badanych zostawia stary smartfon bez konkretnego powodu. Z badań przeprowadzonych przez T-Mobile wynika, że co czwarty Polak posiada dwa smartfony, z których nikt nie korzysta - tu już raczej trudno mówić o trzymaniu ich "na zapas".

Jeśli nie mamy planów korzystania ze starych, zużytych urządzeń elektronicznych, w tym smartfonów, warto oddać je do właściwego punktu. Mowa tu nie tylko o salonach T-Mobile, ale też wielu innych miejscach, w których gromadzone są elektrośmieci.

Jeżeli urządzenie ma zalegać w domu, nie dając właścicielowi żadnej wartości, warto rozważyć pozbycie się go w bezpieczny sposób, co przyniesie korzyści dla środowiska naturalnego. Materiały, z których zbudowany jest niepotrzebny już sprzęt, posłużą do produkcji nowych urządzeń.

Karol Kołtowski, dziennikarz Komórkomanii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)