Masz takiego Samsunga? Nie dostaniesz więcej aktualizacji

Masz takiego Samsunga? Nie dostaniesz więcej aktualizacji

Posiadacze niektórych smartfonów Samsung nie dostaną aktualizacji
Posiadacze niektórych smartfonów Samsung nie dostaną aktualizacji
Źródło zdjęć: © Samsung
08.03.2024 10:53

Właśnie minął czas, kiedy kolejne modele smartfonów marki Samsung mogły liczyć na wsparcie producenta. Tym razem cztery urządzenia, które swego czasu cieszyły się dużą popularnością, trafiły na tzw. "czarną listę". Jeśli posiadasz jeden z tych modeli, to najwyższy czas, abyś zaczął rozglądać się za nowym smartfonem.

Często zastanawiamy się, który model telefonu Samsung będzie najlepszym wyborem. Samsung to przecież jedna z czołowych marek na rynku smartfonów. Biorąc pod uwagę, że nie każdy decyduje się na zmianę telefonu co roku lub dwa, informacja o zakończeniu wsparcia dla pewnych modeli Samsunga jest szczególnie istotna.

Ostatnio została ogłoszona lista mobilnych urządzeń marki Samsung, które nie zostaną zaktualizowane do systemu Android 14. Dla posiadaczy tych modeli sytuacja wydaje się być jeszcze mniej korzystna, gdyż dotyczy to zakończenia jakiegokolwiek wsparcia. Oznacza to brak nie tylko nowych wersji systemu operacyjnego Android, ale również aktualizacji związanych z poprawą bezpieczeństwa. Chodzi tutaj o modele takie jak: Galaxy A02, Galaxy A71, Galaxy S 10 Lite oraz Galaxy Note 10 Lite.

Wszystkie te modele zostały wykluczone z grupy urządzeń uprawnionych do otrzymywania przyszłych aktualizacji. Galaxy A02 to model z niższej półki cenowej z roku 2021, co oznacza, że nie jest to urządzenie przestarzałe, ale należy mieć na uwadze, że telefony tego typu są aktualizowane przez najkrótszy czas. Galaxy A71 pojawił się na rynku w 2019 roku i był klasyfikowany jako urządzenie ze średniej półki cenowej, natomiast Galaxy S 10 Lite i Galaxy Note 10 Lite zostały wprowadzone do sprzedaży w 2020 roku.

Portal sammobile podkreśla, że dla wymienionych modeli mogą być jeszcze wydane aktualizacje bezpieczeństwa w sytuacjach krytycznych, które producenci implementują głównie wtedy, gdy odkryta zostanie poważna luka w zabezpieczeniach systemu Android. Nie są to jednak częste przypadki, a oficjalne zakończenie wsparcia zazwyczaj sygnalizuje konieczność wymiany urządzenia na nowsze.

Należy również zwrócić uwagę na fakt, iż wsparcie techniczne nie zostało zakończone dla dwóch modeli pokrewnych do Galaxy A02 i Galaxy A71 - mowa tu o Galaxy A02s oraz Galaxy A71 5G. Te urządzenia będą nadal otrzymywać aktualizacje oprogramowania przez kolejny rok, co jest ważną informacją dla ich użytkowników.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)