Masz telefon ze Snapdragonem? Google i Qualcomm mają dobre wieści

Masz telefon ze Snapdragonem? Google i Qualcomm mają dobre wieści

Masz telefon ze Snapdragonem? Google i Qualcomm mają dobre wieści
Miron Nurski
24.05.2021 15:37, aktualizacja: 26.05.2021 07:46

Aktualizacje Androida jeszcze bardziej stracą na znaczeniu, co jest świetną wiadomością dla użytkowników.

Android w wersji 8.1 i nowszych uzbrojony jest w komponent o nazwie Neural Networks API, który odpowiada za przetwarzanie zadań związanych ze sztuczną inteligencją. Brzmi to skomplikowanie, ale beneficjentem tej technologii jest praktycznie każdy użytkownik Androida. NNAPI usprawnia bowiem nawet działanie aplikacji niekoniecznie kojarzących się stricte z AI, pokroju Map Google.

Aby NNAPI mogło w pełni rozwinąć skrzydła, potrzebuje świeżych sterowników. Te udostępniane są producentom smartfonów przez dostawców procesorów. Aby trafiły do użytkownika końcowego, producent musi przygotować aktualizację oprogramowania, co drastycznie wydłuża cały proces.

Qualcomm i Google zapowiadają jednak, że wkrótce sterowniki Neural Networks API będą aktualizowane przez Usługi Google Play

To ogromna zmiana. Dzięki zacieśnieniu współpracy, Google będzie mógł w jednym momencie "wypchnąć" aktualizację sterowników milionom użytkowników i to bez udziału producenta telefonu. Cały proces będzie się odbywał w tle, w sposób wręcz niezauważalny dla użytkownika.

Qualcomm obiecuje, że sterowniki NNAPI usprawnią działanie nie tylko smartfonów z nowymi Snapdragonami. Mają być kompatybilne wstecznie i współpracować także ze starszymi jednostkami. Efekt? Aplikacje korzystające z NNAPI (jako przykład podane są Mapy Google i Asystent) mają stać się "lepsze, inteligentniejsze i bardziej intuicyjne".

Nowy sposób dystrybucji sterowników ma wejść w życie jeszcze w tym roku.

Zobacz również:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)