McAfee: Zależy Ci na prywatnych danych? Nie sprzedawaj używanego Androida

McAfee: Zależy Ci na prywatnych danych? Nie sprzedawaj używanego Androida
Krystian Bezdzietny

31.03.2012 15:54, aktual.: 31.03.2012 17:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Robert Siciliano z McAfee bije na alarm, aby użytkownicy, którzy planują sprzedać swojego Androida komuś innemu, zastanowili się nad tym przynajmniej kilka razy. Jego zdaniem wyczyszczony Android to Android pełen danych poprzedniego użytkownika.

Siciliano twierdzi, że nawet jeżeli w telefonie z Androidem użytkownik dokona całkowitego usunięcia danych, to one i tak będą później dostępne. Jak pisze "The Los Angeles Times": "Nawet jeżeli wykonasz wszystko zgodnie z systemowymi instrukcjami, to dane i tak będą w zasięgu ręki". To samo dotyczy systemu Windows XP. Siciliano kupił w Sieci 30 smartfonów z Androidem i za pomocą stosownych narzędzi udało mu się odzyskać dane z 15 telefonów, w tym informacje bankowe, informacje związane z programami społecznościowymi czy inne ważne dokumenty.

Autor raportu stwierdził, że jeżeli skorzysta się z systemowych opcji usuwania danych na iOS-ie czy systemie BlackBerryOS, to - w przeciwieństwie do Androida -  dane autentycznie zostaną usunięte.

Niestety, żadne szczegóły odnośnie do tego, jak potencjalne dane można odzyskać, nie zostały podane. Jednak firma McAfee to dość szanujący się koncern, więc być może coś w tym jest.

Źródło: BGR

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także