Media: Huawei może się pozbyć flagowych serii smartfonów. Huawei: Nieprawda

Media: Huawei może się pozbyć flagowych serii smartfonów. Huawei: Nieprawda

Media: Huawei może się pozbyć flagowych serii smartfonów. Huawei: Nieprawda
Miron Nurski
25.01.2021 14:06, aktualizacja: 25.01.2021 15:06

Huawei przekonuje, że jego flagowce żyją i mają się dobrze.

Reuters wywołał prawdziwą burzę. Agencja - powołując się na swoje dwa powiązane z tematem źródła - donosi, że dni flagowców Huaweia mogą być już policzone.

Reuters twierdzi, że Huawei może sprzedać swoje topowe serie smartfonów

Transakcja, o której mowa, miałaby objąć nie cały dział smartfonów, a jedynie flagowe rodziny Huawei P oraz Huawei Mate. Według Reutersa, rozmowy trwają od kilku miesięcy, a wstępne zainteresowanie wyraziło konsorcjum z Szanghaju wspierane przez lokalne władze.

Ewentualna sprzedaż miałaby się odbyć na podobnych zasadach, na których Huawei pozbył się już marki Honor. Dzięki temu ruchowi nowy właściciel zyskałby otwartą drogę do współpracy z przedsiębiorstwami, w które uderzyła czarna lista amerykańskiego rządu.

Wspomniana agencja informacyjna skontaktowała się z obiema stronami. Huawei zaprzeczył, a władze Szanghaju odparły, że nie są zaznajomione ze sprawą i odmówiły dalszych komentarzy.

Mamy komentarz Huaweia. "Plotki są całkowicie bezpodstawne"

Na reakcję Huaweia nie trzeba było długo czekać. W przysłanym nam oświadczeniu firma stanowczo zaprzecza.

Plotki, jakoby Huawei planował sprzedaż swoich flagowych marek smartfonów, są całkowicie bezpodstawne. Huawei nie ma takich planów i nie ma żadnych podstaw dla takich plotek. Pozostajemy w pełni zaangażowani w naszą działalność w zakresie produkcji smartfonów i nadal będziemy dostarczać wiodące produkty i rozwiązania dla konsumentów na całym świecie.

Według firmy analitycznej IDC, smartfony z serii serii Huawei P i Mate dostarczone między III kwartałem 2019 i III kwartałem 2020 warte były 39,7 miliarda dolarów.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)