Media2: Internet w komórce: Który pakiet najtańszy?

Media2: Internet w komórce: Który pakiet najtańszy?10.08.2009 10:57
tabela
tabela
Komórkomania.pl

Wpis gościnny z serwisu: media2.pl

Mobilny Internet w komórce zyskuje nowych użytkowników, którzy na ekranach telefonów coraz częściiej przeglądają newsy, pocztę e-mail czy dokonują bankowych przelewów. Operatorzy klientom proponują pakiety internetowe obniżające ceny za Internet - najbardziej internetowe sieci komórkowe pod tym względem to Plus i Play.

Wpis gościnny z serwisu: media2.pl

Mobilny Internet w komórce zyskuje nowych użytkowników, którzy na ekranach telefonów coraz częściiej przeglądają newsy, pocztę e-mail czy dokonują bankowych przelewów. Operatorzy klientom proponują pakiety internetowe obniżające ceny za Internet - najbardziej internetowe sieci komórkowe pod tym względem to Plus i Play.

Boom na mobilny Internet trwa. Obecnie wszystkie cztery główne portale internetowe w Polsce posiadają swoje serwisy przeznaczone na telefony komórkowe: Onet.pl (lajt.onet.pl), Wirtualna Polska (mini.wp.pl), Gazeta.pl (gazeta.mobi) czy Interia.pl (m.interia.pl). Swoje mobilne wersje coraz częściej przygotowują także serwisy tematyczne (np. portal Media2.pl - pod adresem m.media2.pl). Na komórki otwierają się także serwisy aukcyjne czy banki, przygotowując mobilne wersje systemów bankowości elektronicznej, które pozwalają m.in. na przelewy za pomocą komórki.

Telefon komórkowy nie służy nam już tylko do wykonywania połączeń głosowych czy wysyłania SMS. Polacy coraz częściej sięgają po nowoczesne telefony komórkowe, które pozwalają na korzystanie z nowoczesnych usług. Dzięki temu mamy dostęp do Internetu praktycznie w każdym miejscu w szkole, na wakacjach, podczas podróży - ulubione serwisy internetowe możemy przeglądać na ekranach swoich komórek. Także komórkowi operatorzy coraz bardziej promują Internet w komórce oferując swoim klientom różne pakiety Internetowe.

Pakiety Internetowe pozwalają na obniżenie kosztów korzystania z Internetu w telefonach komórkowych. Zamiast płacić za ilość pobranych danych bądź czas połączenia z Internetem, użytkownik wykupują pakiet danych, który w określonym czasie (zazwyczaj 30 dni) może wykorzystać za serfowanie po Internecie w telefonie komórkowym. Dzięki takim rozwiązaniom usługa ta w ostatnim czasie staje się coraz bardziej popularna.

która oferta najlepsza?

Obecnie najbardziej rozbudową ofertę internetowych pakietów posiada komórkowa sieć Plus, dla abonentów oraz użytkowników pre-paid operator przygotował cztery pakiety do wyboru. Cztery pakiety - ale tylko w ofercie dla klientów abonamentowych - posiada Play, trzy pakiety w abonamencieEra. W przypadku użytkowników pre-paid największy wybór pakietów Internetowych posiadają użytkownicy mixPlus, Simplus oraz 36.6 w Polkomtelu.

Pod względem zasięgu zdecydowanie wygrywają oferty konkurentów Play. Użytkownicy mobilnego Internetu sieci Plus, Era czy Orange mogą bez problemu korzystać z Internetu w komórce praktycznie na terenie całego kraju.

Warto zwrócić uwagę, także na możliwość dokupienia do abonamentu nielimitowanego Internetu mobilnego, który można także podłączyć do komputera (wtedy telefon pełni funkcję modemu). Przykładowo użytkownicy Plusa do abonamentu mogą dokupić iPlus w cenie 59,78 zł miesięcznie (limit danych 1 GB, bo ich przekroczeniu użytkownik nadal może korzystać z Internetu ale operator zastrzega sobie zmianę prędkości). Z kolei Orange pozwala na dokupienie do abonamentu opcji Orange Free (500 MB - 39,5 zł, 1 GB - 60 zł, 6 GB - 110 zł czy 12 GB - 150 zł).

W przypadku ofert pre-paid, czyli tzw. telefonów "na kartę", zdecydowanie wygrywają oferty sieci Plus. Użytkwonicy ofert mixPlus, Simplus czy 36.6 mogą korzystac z tych samych pakietów co klienci abonamentowi. Oferta wygrywa nie tyko pod względem ceny ale także w stosunku cena/limit danych. Za 5 zł w mixPlus/Simplus/36i6 użytkownik otrzymuje pakiet 25 MB danych, w Play Fresh, Orange POP/GO czy Tak Tak tylko 5 MB.

Wirtualni operatorzy

Na mobilny Internet stawiają także operatorzy wirtualni. mBnak mobile swoim użytkownikom oferuje miesięcznie darmowy pakiet 20 MB. Dodatkowo moga oni aktywować pakiet 100 MB za 5 zł. Z kolei użytkownicy GaduAir mogą liczyć na darmowe Gadu-Gadu w komórce, darmowy Internt za doładowanie oraz tanie pakiety Internetowe (5 MB za 1 zł, 25 MB za 5 zł oraz 60 MB za 10 zł).

Darmowy mobilny Internet

Można także korzystać z darmowego Internetu w komórce, bez potrzeby zakupu dodatkowych pakietów. Przypomnijmy, że użytkownicy komórek sieci Plus od dawna za pomocą swoich telefonów mogą korzystać z mobilnego portalu Plus.pl bez ponoszenia opłat za transmisję danych (muszą jednak mieć włączoną usługę transmisji danych GPRS i łączyć się z Internetem za pomocą wap.plus.pl). Z kolei klienci Orange za 10 zł mogą aktywować Pakiet Orange World, który pozwala na przeglądanie strony na wap.orange.pl w telefonie i łączyć się ze stroną orange.pl w internecie bez ograniczeń.

Gadu-Gadu w telefonie za stałą opłatę

Młodych użytkowników komórek z pewnością zaciekawi opcja mobilnego Internetu Gadu-Gadu. Jedynie Plus (GG Plus) oraz Era (Era GG) posiadają specjalne, wersje komunikatora GG na telefony komórkowe. W ramach usługi klient płaci określony abonament (miesięczny lub tygodniowy) dzięki czemu może korzystać z oferty bez dodatkowych opłat za transmisję danych. W przypadku GG Plus w sieci Plus oraz Era GG w sieci Era użytkownicy majądo wyboru: abonament tygodniowy za 1,50 zł lub miesięczny za 5 zł.

Wpis z serwisu media2.pl

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)