MediaTekowi marzą się telefony dla graczy za mniej niż 1000 zł. Oto Helio G70

Dean Drobot / Shutterstock.com
Dean Drobot / Shutterstock.com
Patryk Korzeniecki

14.01.2020 18:02, aktual.: 14.01.2020 19:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

MediaTek Helio G70 to układ skrojony dla graczy skupiający się głównie na wydajności. Producent nie zapomniał jednak o innych aspektach.

MediaTek Heli G70 to świeży układ Tajwańczyków, który ma zasilać telefony kosztujące ok. 1000 juanów, czyli ok. 550 zł bez podatków. W przypadku polskich realiów mowa o smartfonach za ok. 800-1000 zł.

MediaTek zadbał o stałą wydajność w czasie gry

MediaTek Helio G70 wyposażono w 2 rdzenie A75 2,0 GHz i 6 rdzeni A55 1,7 GHz. Do przetwarzania grafiki zaprzęgnięto układ ARM Mali-G52 o taktowaniu 820 MHz.

MediaTek zwrócił uwagę na potrzeby graczy. Wyposażył nowe CPU w technologię CorePilot dbającą o utrzymanie stałej wydajności bez względu na czas grania. Rozwiązanie HyperEngine z kolei inteligentnie zarządza ruchem sieciowym i zasobami procesora, zmniejszając opóźnienia i zapobiegając w miarę możliwości wahaniom transferu.

MediaTek Helio G70 zoptymalizowano też pod asystentów głosowych

W MediaTeku Helio G70 zastosowano szereg optymalizacji z zakresu sztucznej inteligencji. Dotyczą one m.in. rozpoznawania obiektów i scen oraz rozmywania tła przy portrecie.

Obraz
© mediatek.com

Z kolei MediaTek NeuroPilot i pełna zgodność z Android Neural Networks API ułatwiają pisanie rozbudowanych aplikacji korzystających z algorytmów sztucznej inteligencji.

Obraz
© mediatek.com

Co ciekawe, tajwański producent wbudował w procesor technologię VoW (Voice on Wakeup), która minimalizuje pobór energii przy korzystaniu z asystentów głosowych.

Możemy spodziewać się w przyszłości pojawienia się telefonów ze średniej półki korzystających z omawianego układu. Liczę jednak na to, że dopracują go bardziej niż model G90T, dzięki czemu uniknęlibyśmy podobnej sytuacji do Xiaomi Redmi Note 8 Pro.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)