MeeGo dla smartfonów zaprezentowane! [wideo]

MeeGo dla smartfonów zaprezentowane! [wideo]
01.07.2010 14:17
MeeGo dla smartfonów zaprezentowane! [wideo]
 Komórkomania.pl
Komórkomania.pl

Nokia wczoraj zaprezentowała długo oczekiwaną pierwszą wersję MeeGo dla smartfonów. System znajduje się obecnie w wersji pre-alpha, ale już teraz prezentuje się bardzo interesująco, chociaż diametralnie różni się od wersji MeeGo na tablety.

Poniżej możecie zobaczyć wideoprezentację pierwszej wersji MeeGo

MeeGo 1.1 dla smartfonów jest już dostępny i można go pobrać stąd. Deweloperzy i osoby zainteresowane systemem mogą przetestować na Nokii N900 bądź pierwszym smartfonie z układem Intel Atom - Aava Mobile. System został już zoptymalizowany do działania na urządzeniach opartych na procesorach Intel Atom (platforma Moorestown) oraz układach ARM firmy Texas Instruments (OMAP).

411655954355323814

Obecna build MeeGo zawiera:

  • jądro MeeGo OS (w wersji 2.6.35)
  • framework Qt 4.7 z Qt Mobility API 1.0
  • MeeGo Touch UI Framework (MTF)
  • składowe elementy interfejsu, jak: dialer, ekran główny, ekran blokady, laurcher, wirtualna klawiatura QWERTY, aplikacja do obsługi SMS-ów, przeglądarka internetowa, książka kontaktowa czy przeglądarka zdjęć
  • obsługę WiFi, Bluetooth i łączności 2G/3G

Dodatkowo, twórcy MeeGo obiecali, że w najbliższym czasie system zostanie wzbogacony o kolejne elementy składowe.

411655954355585958

Patrząc obiektywnie na MeeGo dla smartfonów muszę przyznać, że zapowiada się jako bardzo interesujący system, o ogromnych możliwościach. Do tego, już teraz widać, że obsługa systemu będzie prosta i intuicyjna. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że Nokia zadba o aplikacje dla MeeGo, a społeczność będzie równie zaangażowana w jego rozwój, jak miało to miejsce w przypadku Maemo.

Źródło: SIMblog

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)