Meizu oficjalnie powraca do Polski! Znamy szczegóły

Meizu oficjalnie powraca do Polski! Znamy szczegóły04.10.2017 12:13
Meizu Pro7 z dwoma ekranami wkrótce pojawi się na polskim rynku
Meizu Pro7 z dwoma ekranami wkrótce pojawi się na polskim rynku

Smartfony Xiaomi na dobre zadomowiły się na polskim rynku. Tymczasem mamy kolejną dobrą wiadomość dla fanów chińskich smartfonów - Meizu oficjalnie powraca nad Wisłę!

Oficjalnym polskim dystrybutorem została firma Nelro Data

Firma podkreśla, że negocjacje z Meizu nie trwały długo, bo Chińczycy mają już "konkretną wizją rozwoju sprzedaży". Pierwsze smartfony ujrzymy w ciągu kilku tygodni.

Dystrybutor zaznacza oczywiście, że zapewni polskim klientom pełny serwis oraz polską gwarancję.

Jakie smartfony Meizu pojawią się w Polsce?

Na pierwszy ogień pójdą modele Meizu M6 oraz Meizu M6 Note, czyli przyzwoite smartfony ze średniej półki.

Meizu M6 Note
Meizu M6 Note

Nieco później dojdzie do nich Meizu Pro7 - nieco mocniejsze urządzenie wyróżniające się obecnością dodatkowego ekranu na tyle obudowy.

Meizu Pro 7
Meizu Pro 7

Więcej na temat wspomnianych znajdziecie w osobnych wpisach:

Poznaliśmy kilka szczegółów

Mateusz miał okazję porozmawiać z przedstawicielem polskiego dystrybutora, dzięki czemu na temat powrotu Meizu do Polski wiemy nieco więcej.

Kiedy?

Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana, ale pierwsze modele - M6 oraz M6 Note - Nelro Data planuje wprowadzić do sprzedaży pod koniec listopada.

Na Meizu Pro7 poczekamy niestety trochę dłużej. Dystrybutor wstępnie mówi o początku 2018 roku.

Na razie nie u operatorów

Początkowo smartfony Meizu pojawią się wyłącznie w wolnej sprzedaży. Ewentualne rozmowy z operatorami wystartują w przyszłym roku, jeśli dystrybutorowi uda się zainteresować tą marką polskich konsumentów.

Ceny mają być niskie

Dokładnych cen jeszcze nie znamy, ale głównym celem Meizu ma być walka z Xiaomi. Nelro Data zapowiada, że kwoty będą bardzo konkurencyjne.

Kilka słów o Meizu

Meizu to popularny w Chinach producent, który słynie z produkcji telefonów o dobrym stosunku jakości do ceny. Działają one pod kontrolą systemu Flyme OS, czyli zmodyfikowanej wersji Androida będącej konkurencją dla MIUI rozwijanego przez Xiaomi.

Pierwsze smartfony Meizu pojawiły się w Polsce w 2015 roku, ale marka szybko wycofała się z naszego rynku. Jedną z głównych przyczyn była wojna patentowa z Qualcommem, w wyniku której Meizu musiało zniknąć z Europy Środkowo-Wschodniej. Pod koniec 2016 roku obie firmy podpisały jednak umowę licencyjną dotyczącą sieci 3G i 4G. Później Meizu zaczęło wykorzystywać w swoich smartfonach układy Qualcomma. Ocieplenie stosunków pozwoliło firmie działać i powrócić do Europy.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)