Meizu Pro 7 z drugim wyświetlaczem osadzonym w nietypowym miejscu?

Meizu Pro 7 z drugim wyświetlaczem osadzonym w nietypowym miejscu?

Meizu Pro 6 Plus
Meizu Pro 6 Plus
Miron Nurski
12.06.2017 16:44, aktualizacja: 12.06.2017 18:44

Wiele wskazuje na to, że Meizu Pro 7 będzie się mocno wyróżniał na tle konkurencyjnych chińczyków.

Przed kilkoma tygodniami serwis GizChina dotarł do informacji, jakoby Meizu Pro 7 miał mieć nie jeden, lecz dwa ekrany. Szczegóły na temat tego rozwiązania nie były jednak znane; ot na jednej ze stron zaszyto opis zawierający słowa "Dual Display".

Na Weibo (odpowiednik Twittera) zaczęły ostatnio wypływać zdjęcia, które mają przedstawiać tylną część obudowy wspomnianego smartfona. Widać otwór na aparat oraz zgłębienie, w którym faktycznie dałoby się umieścić niewielki, wąski wyświetlacz.

Meizu Pro 7 - fragment obudowy
Meizu Pro 7 - fragment obudowy© slashleaks.com

Jak drugi ekran miałby zostać wykorzystany? Tego oficjalnie nie wiadomo. Nie wiadomo również czy będzie to panel e-papierowy (jak np. w YotaPhonie) czy LCD/OLED. Spekuluje się jedynie, że miałyby się na nim wyświetlać podstawowe informacje takie jak godzina, data, powiadomienia itp. Niejaki @GF_CK opublikował już nawet wizualizację.

Wizualizacja Meizu Pro 7
Wizualizacja Meizu Pro 7© weibo.com

Możliwe, że mniej więcej tak będzie to wyglądać, choć do głowy przychodzi mi jeszcze inne rozwiązanie.

Może kluczem do rozwiązania zagadki jest podwójny aparat?

Wiadomo, że dokładnie nad dodatkowym wyświetlaczem znaleźć mają się dwa aparaty. Ich funkcjonalność stoi pod znakiem zapytania, ale można bezpiecznie założyć, że podwójna kamerka będzie wykrywać głębię i pozwoli na rozmywanie tła za fotografowanymi obiektami.

Być może drugi wyświetlacz pełnił będzie funkcję wizjera podczas robienia selfie? Byłoby to rozwiązanie niegłupie. Aparat główny niemal zawsze jakościowo przebija ten pierwszy i jest wsparty diodą doświetlającą, a robienie autoportretów z ładnie rozmytym tłem ma sens.

To oczywiście tylko moje domysły i możliwe, że możliwości drugiego panelu ograniczą się do wyświetlania prostych informacji. Przyznacie chyba jednak, że ciężko byłoby doszukać się w tym logiki. Kto chciałby sprawdzać godzinę patrząc na tył obudowy? Z kolei na rozbudowane możliwości porównywalne z YotaPhone'em 2 nie ma co liczyć ze względu na niewielkie rozmiary panelu.

Tak czy inaczej, zapowiada się intrygująco, więc z niecierpliwością oczekuję kolejnych wieści. Meizu Pro 6 zadebiutował w kwietniu 2016 roku, więc możliwe, że jego pełnoprawny następca pojawi się już wkrótce.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)