Chciałbyś korzystać z Messengera, ale nie chcesz mieć konta na Facebooku? Nie ma problemu. Prawie...

Chciałbyś korzystać z Messengera, ale nie chcesz mieć konta na Facebooku? Nie ma problemu. Prawie...

Messenger
Messenger
Źródło zdjęć: © shutterstock.com
Konrad Błaszak
25.06.2015 13:06, aktualizacja: 25.02.2020 11:05

Facebook regularnie rozbudowuje swoje internetowe imperium o nowe możliwości, a teraz ogromnej aktualizacji doczekał się Messenger. Już nie trzeba mieć konta na niebieskim portalu, żeby z niego korzystać, ale jest mały problem.

Facebook w ostatnich miesiącach bardzo rozbudowuje portfolio swoich usług i produktów, ze szczególnym uwzględnieniem urządzeń mobilnych. Wystarczy przypomnieć bardzo ciekawy dialer Hello, dzięki któremu jeśli osoba do nas dzwoniąca podała swój numer na społecznościówce to nawet nie mając jej w kontaktach dowiemy się, kim jest. To świetna aplikacja, szczególnie jeśli dostajemy wiele telefonów z nieznanych numerów. Poza tym w USA można już robić przelewy za pomocą aplikacji oraz globalnie została udostępniona funkcja wideorozmów. Teraz Facebook poinformował o kolejnej nowości. Tym razem w Messengerze.

Co to jest Messenger?

Messenger to komunikator stworzony przez Facebooka. Pozwala na wysyłanie wiadomości i multimediów takich jak zdjęcia, filmy czy naklejki. Można również nawiązywać połączenia głosowe i wideorozmowy.

Messengera użyjesz bez Facebooka

Jeśli chcielibyście być w kontakcie ze znajomymi używając Messengera, ale Facebooka traktujecie jako największe zło internetu i za nic nie chcecie się rejestrować, to być może już wkrótce nie będziecie musieli tego robić. Właśnie w pierwszych krajach wystartowała możliwość korzystania z tego komunikatora bez konieczności zakładania konta na niebieskim portalu. Można zacząć z niego korzystać podając jedynie swój numer telefonu oraz imię. Wystarczy podczas rejestracji wybrać opcję "Not on Facebook".

Tacy użytkownicy będą mieli dostęp do większości funkcji, takich jak czaty grupowe czy rozmowy głosowe oraz wideo. Jedynym minusem będzie brak synchronizacji wiadomości między różnymi urządzeniami.

Messenger
Messenger© newsroom.fb.com

Jest tylko jeszcze jeden szkopuł: na razie usługę uruchomiono wyłącznie w USA, Kanadzie, Wenezueli i Peru. Nie jest jasne, kiedy (i czy w ogóle) zawita ona do Polski. Facebook zapewne wypowiada w ten sposób wojnę konkurencyjnym komunikatorom (Line, WeChat, Kakao Talk), ale te i tak mają u nas marginalny udział na rynku, więc nie bardzo jest z kim walczyć. Poza tym z ostatnich wyników Megapanelu wynika, że z Facebooka i tak korzysta niemal 80% internautów, a pozostałe 20% w zdecydowanej większości zapewne i tak z Messengera z różnych przyczyn by nie korzystało.

Niemniej mam kilku znajomych, którzy nie mają i nie zamierzają założyć konta na największej społecznościówce świata, więc zapewne znalazłaby się nisza osób, które skusiłyby się na takie rozwiązanie.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)