Messenger powie znajomym, że bateria w twoim telefonie pada. Facebook testuje automatyczne statusy

Messenger powie znajomym, że bateria w twoim telefonie pada. Facebook testuje automatyczne statusy
Miron Nurski

31.03.2020 14:19, aktual.: 31.03.2020 16:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli wszystko pójdzie po myśli Facebooka, wkrótce twoi znajomi rzadziej będą zadawać na Messengerze pytania typu "gdzie jesteś?" i "co robisz?".

Jane Manchun Wong to programistka, która słynie ze stosowania inżynierii odwrotnej w celu wygrzebywania ukrytych funkcji z popularnych aplikacji. Tym razem obrała za cel Messengera i odnalazła bardzo ciekawą funkcję, nad którą pracują twórcy.

Messenger z automatycznymi statusami

Wspomnianej programistce udało się wyświetlić panel ustawień, który pozwala na automatyczne generowanie statusów w oparciu m.in. o lokalizację.

Obraz
© twitter.com/wongmjane

Po włączeniu tej funkcji Messenger ma automatycznie informować twoich znajomych, że użytkownik jest w podróży, w kawiarni lub na siłowni. Co ciekawe, status ma się zmieniać także w przypadku niskiego poziomu naładowania baterii, więc nikogo nie zaskoczy, jeśli nagle przestaniesz odpisywać.

Obraz
© twitter.com/wongmjane

Brzmi to kontrowersyjnie, ale użytkownik ma mieć zachowaną kontrolę nad prywatnością. Po pierwsze - funkcja ma być opcjonalna. Po drugie - statusy mają zawierać tylko ogólnikowe informacje pokroju "w kawiarni", bez podawania dokładnej lokalizacji. Po trzecie - użytkownik będzie mógł zdefiniować, którzy z jego znajomych mogą zobaczyć statusy.

Na razie Facebook jedynie testuje to rozwiązanie

W reakcji na tweeta programistki jeden z przedstawicieli Facebooka zdradził, że automatyczne statusy znajdują się obecnie na wczesnym etapie rozwoju.

W chwili pisania tego tekstu funkcja nie opuściła jeszcze fazy wewnętrznych testów i można oczekiwać, że prędko to nie nastąpi. Wszelkie rozwiązania bazujące na automatyce wymagają dopracowania, by uniknąć nieporozumień. Nietrudno sobie wyobrazić sytuację, w której telefon wysłanego po zakupy męża błędnie interpretuje lokalizację i wyświetla informację o pobycie nie w sklepie, ale w sąsiadującym z nim barze.

Nie ma więc pewności, że Facebook kiedykolwiek zdecyduje się na wprowadzenie tego rozwiązania, ale prędzej czy później pewnie to nastąpi.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)