Messenger powie znajomym, że bateria w twoim telefonie pada. Facebook testuje automatyczne statusy

Messenger powie znajomym, że bateria w twoim telefonie pada. Facebook testuje automatyczne statusy31.03.2020 14:19
Messenger powie znajomym, że bateria w twoim telefonie pada. Facebook testuje automatyczne statusy

Jeśli wszystko pójdzie po myśli Facebooka, wkrótce twoi znajomi rzadziej będą zadawać na Messengerze pytania typu "gdzie jesteś?" i "co robisz?".

Jane Manchun Wong to programistka, która słynie ze stosowania inżynierii odwrotnej w celu wygrzebywania ukrytych funkcji z popularnych aplikacji. Tym razem obrała za cel Messengera i odnalazła bardzo ciekawą funkcję, nad którą pracują twórcy.

Messenger z automatycznymi statusami

Wspomnianej programistce udało się wyświetlić panel ustawień, który pozwala na automatyczne generowanie statusów w oparciu m.in. o lokalizację.

412214740052673068
Źródło zdjęć: © twitter.com/wongmjane

Po włączeniu tej funkcji Messenger ma automatycznie informować twoich znajomych, że użytkownik jest w podróży, w kawiarni lub na siłowni. Co ciekawe, status ma się zmieniać także w przypadku niskiego poziomu naładowania baterii, więc nikogo nie zaskoczy, jeśli nagle przestaniesz odpisywać.

412214740052804140
Źródło zdjęć: © twitter.com/wongmjane

Brzmi to kontrowersyjnie, ale użytkownik ma mieć zachowaną kontrolę nad prywatnością. Po pierwsze - funkcja ma być opcjonalna. Po drugie - statusy mają zawierać tylko ogólnikowe informacje pokroju "w kawiarni", bez podawania dokładnej lokalizacji. Po trzecie - użytkownik będzie mógł zdefiniować, którzy z jego znajomych mogą zobaczyć statusy.

Na razie Facebook jedynie testuje to rozwiązanie

W reakcji na tweeta programistki jeden z przedstawicieli Facebooka zdradził, że automatyczne statusy znajdują się obecnie na wczesnym etapie rozwoju.

W chwili pisania tego tekstu funkcja nie opuściła jeszcze fazy wewnętrznych testów i można oczekiwać, że prędko to nie nastąpi. Wszelkie rozwiązania bazujące na automatyce wymagają dopracowania, by uniknąć nieporozumień. Nietrudno sobie wyobrazić sytuację, w której telefon wysłanego po zakupy męża błędnie interpretuje lokalizację i wyświetla informację o pobycie nie w sklepie, ale w sąsiadującym z nim barze.

Nie ma więc pewności, że Facebook kiedykolwiek zdecyduje się na wprowadzenie tego rozwiązania, ale prędzej czy później pewnie to nastąpi.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)