Messenger pozwoli zabezpieczyć rozmowy twarzą. Ale tylko na iPhonie

Messenger pozwoli zabezpieczyć rozmowy twarzą. Ale tylko na iPhonie

Messenger pozwoli zabezpieczyć rozmowy twarzą. Ale tylko na iPhonie
Patryk Korzeniecki
22.07.2020 23:25, aktualizacja: 23.07.2020 01:25

Messenger otrzymał właśnie aktualizację, która skupia się na prywatności. Ucieszą się z niej posiadacze urządzeń z jabłkiem, jednak z czasem jej dostępność ma zostać rozszerzona.

Facebook i prywatność dla wielu osób nie idą ze sobą w parze, jednak gigant stara się nas przekonać, że jest inaczej. Facebook zaimplementował w Messengerze mechanizm, dzięki któremu zostanie lepiej zabezpieczony - przynajmniej przed wścibskim okiem osób trzecich.

Messenger otrzymuje możliwość zabezpieczenia biometrycznego

Messenger otrzymał właśnie funkcję App Lock. Po jej aktywowaniu program będzie rozmywał widok czatu, przez co stanie się zupełnie nieczytelny. Aplikacja wyklaruje go dopiero po weryfikacji za pomocą Face ID lub odcisku palca.

App Lock włączycie w ustawieniach prywatności.

Obraz

Niestety nie wszyscy z tego skorzystają - przynajmniej na razie. Funkcja dostępna jest wyłącznie na iPhone'y i iPady. Facebook planuje jednak udostępnić ją w przyszłości także na urządzenia z Androidem.

Przypomnę, że Messenger otrzymał także możliwość uruchomienia pulpitu zdalnego. Poza tym istnieją słuchy, że WhatsApp zostanie zintegrowany z Messengerem.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)