Facebook stawia na wideorozmowy. Na razie nie dla wszystkich, ale Polska się załapała

Strona głównaFacebook stawia na wideorozmowy. Na razie nie dla wszystkich, ale Polska się załapała
28.04.2015 08:34
Rozmowy wideo Messenger
Rozmowy wideo Messenger
Źródło zdjęć: © newsroom.fb.com
Konrad Błaszak
Konrad Błaszak

Jeśli zapytam Was, z jakiego komunikatora internetowego korzystacie, zapewne większość odpowie, że z Messengera. Aplikacja za którą odpowiedzialny jest Facebook jest nie tylko wygoda i łatwa w użytkowaniu, ale przede wszystkim ma ją bardzo wiele osób. Od teraz jest ona jeszcze lepsza, ponieważ będziemy mogli dzięki niej wykonywać darmowe wideorozmowy.

Facebook w ostatnim czasie bardzo rozwija funkcje dostępne dla użytkowników mobilnych. Miesiąc temu w Messengerze pojawiła się możliwość wykonywania przelewów znajomym, a kilka dni portfolio giganta zostało uzupełnione o dialer Facebook Hello.

Teraz Facebook informuje, że do Messengera wprowadził właśnie nową funkcję, która umożliwi nam wykonanie darmowych połączeń wideo.

Po aktualizacji komunikatora obok ikonki połączenia głosowego (prawy górny róg) pojawi nam się możliwość rozpoczęcia rozmowy wideo. Jest to oczywiście funkcja bezpłatna.

Co ciekawe, na razie wspomniana funkcja dostępna jest tylko w 15 krajach, a Polska jest jednym z nich. Miło, że choć raz Mark Zuckenberg pamięta o nas wprowadzając nową usługę. Poza nami z wideorozmów korzystać mogą także mieszkańcy Belgii, Kanady, Chorwacji, Danii, Francji, Grecji, Irlandii, Laosu, Litwy, Meksyku, Nigerii, Norwegii, Omanu, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych oraz Urugwaju. Aplikacja działa na urządzeniach z Androidem oraz iOS-em.

Messenger
Źródło zdjęć: © Facebook
Messenger

Facebook, którego 600 milionów użytkowników korzysta miesięcznie z Messengera, znacząco utrudnił życie Google'owi (Hangouts) oraz Microsoftowi (Skype). Przy takiej ilości osób konkurencja ma teraz twardy orzech do zgryzienia. Sam chętnie przerzucę się na rozwiązanie Facebooka.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)