Messenger z zabezpieczeniami biometrycznymi. Facebook pracuje nad nowym rozwiązaniem

Messenger z zabezpieczeniami biometrycznymi. Facebook pracuje nad nowym rozwiązaniem

Messenger z zabezpieczeniami biometrycznymi. Facebook pracuje nad nowym rozwiązaniem
Bolesław Breczko
29.01.2020 11:54, aktualizacja: 29.01.2020 15:13

Facebook może dodać zabezpieczenia biometryczne do aplikacji Messenger. Dotyczy to zarówno skanu twarzy i odcisku palca na systemach iOS i Android.

Zabezpieczenie ma być opcjonalne i będzie wymagało potwierdzenia podczas uruchamiania aplikacji oraz po wybranym okresie nieużywania jej. Analityczka Jane Manchun Wong, która znana jest z tego, że informuje wcześniej o pracach nad aplikacjami niż same firmy, które to robią, informuje, że Messenger nie będzie wysyłał danych biometrycznych na serwery Facebooka.

W celu zwiększenia prywatności i bezpieczeństwa Messenger ma wykorzystywać już istniejące systemy zabezpieczeń biometrycznych, takiej jak Face ID i Touch ID w systemie iOS. Te nie wysyłają danych, wewnętrznie sprawdzają zgodność ze wzorem. Oznaczałoby to, że Facebook nie będzie wdrażał własnych systemów zabezpieczeń biometrycznych.

Jane Wong znalazła wzmiankę o nowym systemie zabezpieczeń Messengera w wersji tej aplikacji na systemy Android, co może oznaczać, że w tym systemie rozwiązanie będzie podobne, co w systemie iOS.

W ustawieniach, do których dotarła Jane Wong widać możliwość ustawienia czasu, po jakim Messenger miałby się z powrotem zablokować (minuta, 15 minut lub godzina).

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)