Mi MIX Nano to ściema! Nie będzie mniejszego Mi MIX-a?

Mi MIX Nano to ściema! Nie będzie mniejszego Mi MIX‑a?

Mi MIX Nano to ściema! Nie będzie mniejszego Mi MIX-a?
Mateusz Żołyniak
24.11.2016 14:50, aktualizacja: 24.11.2016 15:50

Nie trzeba było długo czekać na komentarz chińskiej firmy na temat plotek dotyczących Mi MIX Nano.

Mi MIX Nano nie istnieje

Niedawno pojawiły się informacje sugerujące, że Xiaomi może pracować nad mniejszą wersją Mi MIX-a. Od razu zaznaczyłem, że do plotek tych należy podchodzić z dużym dystansem, ponieważ pojawianie się wariantu Nano jest mało prawdopodobne, a na zdjęciu może być widoczny np. ZUK Edge.

Niewykluczone więc, że na powyższych zdjęciach widoczne jest po prostu urządzenie innej firmy (były tak robione, aby nie można było dopatrzeć się logo). Może być nim m.in. ZUK Edge.

Plotki te na skomentował również Zang Zhiyuan, który jest szefem marketingu w firmie Xiaomi. Stwierdził on krótko, że "nie ma takiego produktu jak Xiaomi Mi MIX Nano". Odpowiedź, którą zamieścił na serwisie mikroblogowym Weibo, została szybko usunięta, więc pewnym można być tylko jednego - Zhiyuan nie wytrzymał i postanowił uciąć głupie plotki.

Co z mniejszym wariantem Mi MIX-a?

Mi MIX Nano nie powstanie, a przynajmniej nie powstanie urządzenie o takiej nazwie. Xiaomi może pracować nad mniejszą wersją swojego bezramkowego smartfona i nie ma w tym nic dziwnego. Zaprezentowana konstrukcja jest w końcu atrakcyjna wizualnie i można spodziewać się, że zostanie zaadoptowana także w innych seriach smartfonów. Może nawet wszystkich modelach Xiaomi.

Nie wydarzy się to jednak już teraz. Jest na to za wcześniej - produkcja modelu Mi MIX jest czasochłonna, więc na rynek trafi ograniczona liczba egzemplarzy, a koszt produkcji nie należy do najniższych. Zmieni się to zapewne w niedalekiej przyszłości. Kto wie, może za dwa lata bezramkowe smartfony będą standardem, który zacznie nam się nudzić...

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)