Action Center - tak prezentuje się centrum powiadomień w Windows Phone 8.1

Action Center - tak prezentuje się centrum powiadomień w Windows Phone 8.109.02.2014 23:38
Action Center - tak prezentuje się centrum powiadomień w Windows Phone 8.1
Źródło zdjęć: © The Verge
Mateusz Żołyniak

Jedną z najważniejszych nowości w kolejnym wydaniu Windows Phone'a będzie panel powiadomień. Wiadomo już, że będzie on nosił nazwę Action Center.

Już wkrótce Microsoft oficjalnie zaprezentuje pierwszy duży update systemu Windows Phone 8, na który użytkownicy czekają od dawna. Wniesie on sporo nowych funkcji. Ostatnie przecieki ujawniają sporo o jednej z nich. Serwis Winphollowers opublikował bowiem dane o Action Center, a pochodzą one z wewnętrznej prezentacji Microsoftu.

Action Center to panel powiadomień przygotowany przez Microsoft na potrzeby WP8. Znajdą się w nim skróty do czterech najczęściej wykorzystywanych funkcji w telefonie (np. tryb samolotowy, panel samochodowy) czy szybkich ustawień modułów łączności (włączenie/wyłączenie Wi-Fi, Bluetooth). Skróty można będzie oczywiście dowolnie modyfikować i wybierać, do których opcji mają się odnosić.

W panelu pojawią się informacje o dacie i stanie baterii oraz odnośnik do ustawień systemowych, ale najważniejszą częścią są powiadomienia. Będą one grupowane według aplikacji, które je wysyłają (skrzynka pocztowa, Facebook itp.). Kliknięcie w powiadomienie automatycznie przeniesie do wybranej aplikacji. Z poziom Action Center można będzie zarządzać pojedynczymi wątkami i całymi grupami, w tym szybko oznaczać je jako przeczytane.

412077645149635494

Action Center będzie wywoływane poprzez przesunięcie palca od górnej krawędzi ekranu. Krótki gest sprawi, że pojawią się skróty do ulubionych funkcji, a dłuższe przesunięcie belki wysunie powiadomienia.

Długie oczekiwanie użytkowników na centrum powiadomień powinno się opłacić. Na pierwszy rzut całość wygląda na udaną mieszankę rozwiązań znanych z Androida i iOS. Microsoft nie stawiał na udziwnienia i wybrał dobre opcje z konkurencyjnych platform.

Oprócz Action Center w Windows Phone 8.1 mają pojawić się m.in.: osobne kontrolery głośności dla różnych treści (dzwonek, multimedia, system), odświeżony wygląd części systemowych aplikacji czy Cortana. Z ostatnich plotek wynika, że asystent głosowy Microsoftu będzie korzystał z wielu źródeł danych, w tym Binga czy serwisu Foursquare. Liczę na to, że na tym firma z Redmond nie poprzestanie i że podczas kwietniowej konferencji Microsoft Build zobaczymy jeszcze kilka innych nowości.

Źródło: The Verge

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)