Microsoft będzie chciał kupić Nokię?

Nokia
Nokia
Paweł Żmuda

17.05.2011 10:42, aktual.: 17.05.2011 12:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po podpisaniu umowy o współpracy między Nokią, a Microsoftem, wielu zgryźliwych komentatorów pisało w Sieci, że gigant z Redmond zamierza w przyszłości przejąć fińskiego producenta telefonów komórkowych. Niektórzy szli jeszcze dalej i uważali, że początek współpracy jest celową grą prezesa Nokii, który wcześniej pracował dla Ballmera. Znany bloger Eldar Murtazin stwierdził właśnie, że scenariusz przejęcia Nokii wcale nie jest niemożliwy.

Murtazin sądzi, że po ogromnym zakupie Skype'a, Microsoft może szykować się do kolejnej przełomowej inwestycji. Tym razem w Nokię. Według blogera obydwie firmy mogą rozpocząć stosowne negocjacje już w przyszłym tygodniu. Specjalista od branży komórkowej, który już nie raz udowodnił, że ma bardzo wielu informatorów w firmie Nokia, tym razem nie jest w stanie podać konkretnych szczegółów ewentualnej umowy.

Murtazin zapewnia, że zakup Microsoftu mógłby zostać sfinalizowany najwcześniej pod koniec 2011 roku. Na plotki opublikowane przez rosyjskiego blogera zareagował już jeden z przedstawicieli brytyjskiego oddziału Nokii. Mark Squires zapewnił, że... "firma nie ma w zwyczaju komentowania plotek", a sam Eldar z czasem ma "coraz mniej dokładne informacje". Cóż, zobaczymy co będzie w przyszłości.

Źródło: engadget

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)