Microsoft dostał licencję na współpracę z Huaweiem! Jest nadzieja dla Google'a?

Microsoft dostał licencję na współpracę z Huaweiem! Jest nadzieja dla Google'a?
Miron Nurski

22.11.2019 11:17, aktual.: 22.11.2019 18:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W kwestii wojny Huaweia z amerykańskim rządem pojawiło się światełko w tunelu. Jednemu z jego dużych partnerów - Microsoftowi - pozwolono na kontynuowanie współpracy.

W maju amerykańskie firmy dostały całkowity zakaz robienia interesów z Huaweiem, ale z czasem Departament Handlu USA zaczął się uginać. Zaczęło się od 90-dniowej "tymczasowej licencji generalnej", która zezwala firmom na współpracę z Huaweiem w ograniczonym zakresie i która została przedłużona już po raz drugi o kolejnych 90 dni.

Na tym nie koniec. W listopadzie Departament zaczął przydzielać licencje pojedynczym firmom, które chcą w dalszym ciągu współpracować z Huaweiem. Warunek jest jeden: wzajemna wymiana produktów nie może wpływać na bezpieczeństwo narodowe USA.

Microsoft z licencją na współpracę z Huaweiem

Jak dowiedział się Reuters, jedną z firm, którym przyznano wspomnianą licencję, jest Microsoft. Informacja ta jest oficjalna i pochodzi bezpośrednio od rzecznika firmy.

Zakres licencji nie jest znany, ale cytowani przez agencję eksperci twierdzą, że dotyczy ona przede wszystkim Windowsa. Przypomnijmy, że na mocy zakazu Huawei przez kilka ostatnich miesięcy nie mógł wprowadzać na rynek nowych laptopów z tym systemem. Wygląda więc na to, że szykuje się powrót MateBooków z Windowsem.

Wnioski dotyczący możliwości kontynuowania współpracy z Huaweiem złożyło już ponoć ok. 300 amerykańskich firm. Ok. 75 z nich miało już otrzymać akceptację.

Tu nasuwa się pytanie: co z Google'em?

Tego niestety na razie nie wiadomo, a przedstawiciele Google'a mieli odmówić udzielenia komentarza.

Pewnym jest jednak, że Huawei i Google zyskali poważny argument w walce o prawo do kontynuowania współpracy. Skoro Departament Handlu uznał, że Windows na laptopach Huaweia nie zagraża bezpieczeństwo USA, czy może utrzymywać, że ze Sklepem Play na jego smartfonach jest inaczej?

Robi się ciekawie.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)