Xbox Music znika, nadchodzi Groove. Oto reakcja Microsoftu na Apple Music

Xbox Music znika, nadchodzi Groove. Oto reakcja Microsoftu na Apple Music

Groove
Groove
Źródło zdjęć: © microsoft.com
Konrad Błaszak
07.07.2015 08:30, aktualizacja: 07.07.2015 10:46

Jeśli upodobaliście sobie ekosystem Microsoftu, to możecie kojarzyć usługę Xbox Music do streamingu muzyki, która niestety nie jest dostępna w naszym kraju. Gigant postanowił ją przebrandować.

Apple w ostatnim czasie zaprezentował swoją usługę streamingu muzyki i nic dziwnego, że rynek zaczął reagować na to wydarzenia. Teraz ruch wykonał Microsoft. Amerykańska firma nie chce na razie wprowadzać żadnych rewolucji na rynku, ponieważ największą zmianą jest nazwa tej usługi. Zamiast Xbox Music fani Microsoftu będą teraz korzystać z Groove'a.

Firma ogłosiła na swoim blogu, że już w tym tygodniu do Insiderów trafi aplikacja Groove, która będzie odpowiadać za muzykę w Windowsie 10. Ma ona być jeszcze wygodniejsza i przyjemniejsza w obsłudze. Będzie oczywiście bardziej intuicyjna oraz lepiej przystosowana do ekranów dotykowych oraz obsługi za pomocą myszki i klawiatury. Dodatkowo będzie można wybrać jasny lub ciemny motyw kolorystyczny.

Z usługi będzie można korzystać na różnych urządzeniach, również z Androidem oraz iOS-em. Dzięki integracji z OneDrive'em użytkownicy będą mieli możliwość wgrywania własnych utworów, co pozwoli im łatwo uzupełnić ewentualne braki w ofercie.

Kluczowa będzie jednak funkcja "Groove Music Pass", czyli streaming muzyki z bazą ponad 40 milionów utworów. Cena za dostęp miesięczny będzie wynosić 9,99 dolarów (ok. 37 złotych), a abonament na cały rok to wydatek rzędu 99,99 dolarów, czyli około 380 złotych. Za darmo będzie można słuchać jedynie utworów wrzuconych na OneDrive'a.

Groove
Groove© blogs.windows.com

Jeśli zastanawiacie się, czemu Microsoft zdecydował się na taki ruch, to wyjaśnia to odpowiedź udzielona serwisowi Windows Central.

Wybraliśmy nową nazwę - Groove - żeby jeszcze lepiej opisać to, co ludzie czują i robią z muzyką. Jest to również bardziej intuicyjne dla użytkowników Windowsa 10 i będą oni wiedzieć, czego mogą się spodziewać od aplikacji. Nazwa Groove została wybrana na podstawie opinii fanów Windowsa oraz reprezentuje strategię Microsoftu w przypadku muzyki: zabawa, zaangażowanie oraz intuicyjność.

Razem z Xbox Music zmieniła się także nazwa Xbox video, które będzie nazywać się po prostu Movies & TV. Ona również ma być dużo wygodniejsza, zarówno na urządzeniach z dotykowym ekranem jak i standardowych komputerach. Oprócz kupowania oraz wypożyczania filmów będzie można także wgrać do aplikacji swoją kolekcję dzieł kinematografii. Jeśli zaczniecie film na komputerze to bez problemu będziecie mogli go skończyć na smartfonie i nie będziecie musieli szukać dokładnego momentu, ponieważ sama aplikacja to za nas zrobi. Nie wiadomo czy ta pojawi się ona na Androidzie oraz systemie Apple.

Movies & TV
Movies & TV© blogs.windows.com

Obydwie aplikacje zostaną oficjalne zaprezentowane dla wszystkich razem z Windowsem 10, czyli 29 lipca. Jak już wspomniałem, w tym tygodniu trafią one do Insiderów (osób korzystających z wydań testowych), a w nadchodzących miesiącach aplikacje będą pojawiać się na innych urządzeniach.

Ten ruch jest nieco zastanawiający, ale możliwe, że klienci rzeczywiście byli zmieszani nazwami związanymi z Xboxem. Dla nas najistotniejsze jest to, że Polska nadal nie może korzystać z tej funkcji. Zobaczymy, czy zmieni się to wraz z premierą Windowsa 10. Microsoft zmieniając nazwę chce moim zdaniem zacząć zdobywać więcej klientów, więc byłby to idealny moment na rozszerzenie dostępności o kolejne kraje. Oczywiście na razie pozostaje nam tylko czekać i mieć nadzieję, że Amerykanie spojrzą na nasz kraj przychylnym okiem.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)