Microsoft Hyperlapse to świetna aplikacja dla fanów filmów poklatkowych

Microsoft Hyperlapse to świetna aplikacja dla fanów filmów poklatkowych

Microsoft Hyperlapse to świetna aplikacja dla fanów filmów poklatkowych
Konrad Błaszak
15.05.2015 08:22, aktualizacja: 15.05.2015 10:22

Jeśli chętnie korzystacie z aparatu w swoim smartfonie, a oprócz zrobienia zdjęć posiłkom zdarza Wam się również czasem nagrać jakiś film, zapewne wiecie co to jest film poklatkowy, czyli time-lapse. Microsoft przygotował specjalną aplikację, dzięki której takie wideo będą jeszcze lepsze.

Film poklatkowy - jak sama nazwa wskazuje - jest stworzony z pojedynczych klatek zrobionych w zdefiniowanych odstępach. Na pewno nie raz trafiliście na animacje ciekawych zjawisk pogodowych, życia ogromnych miast czy po prostu rosnących kwiatów, które wzbudzały Wasz podziw. Dzięki tej technice procesy trwające kilka godzin lub dni można pokazać na animacjach trwających kilkadziesiąt sekund. Efekty jakie można osiągnąć są niesamowite, a Microsoft chce nam to jeszcze ułatwić.

Jak dowiadujemy się ze strony amerykańskiej firmy, chce ona podejść do sprawy nieco inaczej, ponieważ nowa aplikacja Hyperlapse pozwala nam przerobić normalny film, na taki sprawiający wrażenie poklatkowego. Dwa filmy przedstawiające Hyperlapse dobrze wyjaśniają zastosowanie tych narzędzi.

Meet Microsoft Hyperlapse

Meet Hyperlapse Pro

Działanie tych aplikacji jest bardzo proste, wystarczy załadować jakikolwiek film, potem go przyciąć oraz ustawić odpowiednią prędkość i zaczekać aż aplikacja zrobi resztę za nas. Korzystając z wersji mobilnej możemy ustawić prędkość filmu pomiędzy 1, a 32 razy (wariant Pro między 2, a 24 razy). Największą zaletą Hyperlapse jest to, że dzięki opracowanym przez Microsoft algorytmom filmy są cyfrowo stabilizowane.

Jeśli chodzi o platformy mobilne, to na razie aplikację Hyperlapse znajdziemy na Windows Phonie oraz Androidzie. Wariant na system Google'a jest jednak w wersji beta i aby go pobrać, należy dołączyć do społeczności testerów w serwisie Google+.

Seattle Center - EMP to Chihuly Gardens and Glass

A Walk Across the Millenium Footbridge

Dzięki Hyperlapse możemy nie tylko zrobić świetny film z wakacji, ale również chociażby ciekawe wideo-selfie składające się z setek ujęć. Muszę przyznać, że sam nie wpadłem na pomysł tworzenia takich filmów, gdy zwiedzałem Azję i chętnie nadrobię to przy następnej podróży. Wideo trwające kilkadziesiąt sekund może oddać dużo lepiej piękno zwiedzanych miejsc, a zamiast montować je godzinami, wystarczy zaczekać, aż wszystko zrobi za nas aplikacja.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)