Microsoft kupuje Minecrafta. To świetna wiadomość dla użytkowników WP

Microsoft kupuje Minecrafta. To świetna wiadomość dla użytkowników WP

geekwire.com
geekwire.com
Mateusz Żołyniak
14.09.2014 15:28, aktualizacja: 14.09.2014 17:28

Reuters donosi, że Microsoft ma zamiar kupić twórców Minecrafta. Jeżeli okaże się to prawdą, użytkownicy Lumii i innych Windows Phone'ów będą mieli powód do zadowolenia.

Już parę dni temu pojawiły się informacje o tym, że gigant z Redmond planuje kupić firmę Mojang. Transakcja, która opiewać ma na kwotę 2,5 mld dolarów, ma zostać oficjalnie ogłoszona już jutro. Microsoft może mieć wiele powodów do kupna twórców Minecrafta, a część z nich z pewnością wiąże się z mobilną wersją okienek.

Minecraft to wielki hit ostatnich lat, w którego gra już ponad 100 mln graczy na całym świecie. Sandbox już od jakiego czasu dostępny jest w wersji mobilnej, z której mogą cieszyć się użytkownicy systemów Android i iOS. Gra wyszła także na konsole, ale próżno szukać jej w sklepie z aplikacjami na Windows Phone'a. Wkrótce może się to jednak zmienić.

Rick Sherlund (analityk z firmy Nomura) od razu zasugerował, że przejęcie Mojanga ma na celu wzmocnienie mobilnej platformy Microsoftu. Firma szybko wydać ma nową edycję gry, która będzie dostępna dla użytkowników WP. Na tym jednak nie koniec. Gigant wydać ma również wersję gry w pełni zoptymalizowaną pod Windowsa 8, co umożliwi wygodną rozgrywkę w Minecrafta na tabletach.

Mówi się również, że firma z Redmond może dodać opcję synchronizacji rozgrywki między wersjami na różne platformy. Umożliwiłoby to kontynuowanie rozpoczętej na komputerze rozgrywki na urządzeniach mobilnych (i odwrotnie). Nie można też wykluczyć, że w przyszłości wersje na Windowsa i Windows Phone'a będą oferować dodatkowe funkcje, które nie pojawią się na Androidzie czy iOS.

Jeżeli transakcja dojdzie do skutku, nie będzie to z pewnością wielkim zaskoczeniem. Ciekawy jest jednak fakt, że Markus Persson (twórca Minecrafta) jest osobą, która dość krytycznie wypowiadała się o systemie Windows 8 i udziałach WP na rynku mobilnym. Niechęć do obu systemów miała być powodem braku dedykowanych im wersji sandboxa. Kto wie jednak, czy nie była to część strategii, która miała zachęcić Microsoft do kupna Mojanga. Plotki sugerują bowiem, że już kilka miesięcy temu sam Pesson rozpoczął rozmowy na temat sprzedaży firmy. Jakby nie było, użytkownicy Windows Phone'ów już wkrótce mogą mieć kolejny duży powód do zadowolenia.

Źródło: Reuters

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)