Microsoft planuje wydać smartfony o budowie BlackBerry

Telefon typu BlackBerry w WP7 (fotomontaż)
Telefon typu BlackBerry w WP7 (fotomontaż)
Karolina Adamus

29.09.2010 14:30, aktual.: 29.09.2010 16:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wszystkie przedstawione smartfony, które mają bazować na nowym systemie Windows Phone 7, zostały zaprojektowane jako dotykowe telefony z ekranem WVGA. Nie oznacza to jednak, że ujrzymy jeden typ budowy urządzeń z WP7. W wywiadzie dla Silicon znawca Microsoftu potwierdził, że firma planuje wydanie smartfonów o budowie charakterystycznej dla BlackBerry.

U góry wyświetlacz, na dole klawiatura QWERTY, przeważnie niedotykowy ekran i mobilny system Windows - tego typu telefony pojawiły się już na rynku i nie są nowością w ofercie Microsoftu. Nic więc dziwnego, że producent chciałby wyposażyć tego typu smartfony w Windows Phone 7. Zwłaszcza, że popularność modeli BlackBerry i biznesowych telefonów Nokii nie spada.

W wywiadzie dla Silicon.com Paula Fostera, znawca Microsoftu, zdradził, że firma planuje przystosowanie systemu WP7 do dwóch rozdzielczości ekranu: 480 x 800 pikseli (dotykowe smartfony z ewentualnie wysuwaną QWERTY) oraz 320 x 480 pikseli (smartfony typu BlackBerry).

Telefony z dużymi, dotykowymi ekranami mają pojawić się jako pierwsze. Smartfony z wyświetlaczami o mniejszej rozdzielczości mają być dostępne w późniejszym czasie.

Źródło: Silicon

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)