Microsoft planuje wydać smartfony o budowie BlackBerry

Microsoft planuje wydać smartfony o budowie BlackBerry

Telefon typu BlackBerry w WP7 (fotomontaż)
Telefon typu BlackBerry w WP7 (fotomontaż)
Karolina Adamus
29.09.2010 14:30, aktualizacja: 29.09.2010 16:30

Wszystkie przedstawione smartfony, które mają bazować na nowym systemie Windows Phone 7, zostały zaprojektowane jako dotykowe telefony z ekranem WVGA. Nie oznacza to jednak, że ujrzymy jeden typ budowy urządzeń z WP7. W wywiadzie dla Silicon znawca Microsoftu potwierdził, że firma planuje wydanie smartfonów o budowie charakterystycznej dla BlackBerry.

U góry wyświetlacz, na dole klawiatura QWERTY, przeważnie niedotykowy ekran i mobilny system Windows - tego typu telefony pojawiły się już na rynku i nie są nowością w ofercie Microsoftu. Nic więc dziwnego, że producent chciałby wyposażyć tego typu smartfony w Windows Phone 7. Zwłaszcza, że popularność modeli BlackBerry i biznesowych telefonów Nokii nie spada.

W wywiadzie dla Silicon.com Paula Fostera, znawca Microsoftu, zdradził, że firma planuje przystosowanie systemu WP7 do dwóch rozdzielczości ekranu: 480 x 800 pikseli (dotykowe smartfony z ewentualnie wysuwaną QWERTY) oraz 320 x 480 pikseli (smartfony typu BlackBerry).

Telefony z dużymi, dotykowymi ekranami mają pojawić się jako pierwsze. Smartfony z wyświetlaczami o mniejszej rozdzielczości mają być dostępne w późniejszym czasie.

Źródło: Silicon

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)