Microsoft: Nie będzie tabletów z WP7 Mango

Microsoft: Nie będzie tabletów z WP7 Mango

Tego typu tabletów nie ujrzymy | UmangDokey.com
Tego typu tabletów nie ujrzymy | UmangDokey.com
Kamil Homziak
14.07.2011 08:31, aktualizacja: 14.07.2011 10:31

Microsoft mówi "nie" tabletom z Windows Phone 7 Mango. System, wbrew pojawiającym się ostatnio plotkom, ma być dedykowany wyłącznie smartfonom.

Dla Microsoftu tablet to rodzaj peceta, a nie telefonu. Z tego powodu chce on, aby użytkownicy na tabletach wykonywali zadania, do których na co dzień wykorzystują duże komputery. Andy Lees odpowiedzialny za Windows Phone uważa też, że tablety nie zastąpią w przyszłości komputerów stacjonarnych czy laptopów.

Wraz z premierą Windows 8 Microsoft chce jednak stworzyć wspólny ekosystem dla telefonów, tabletów i komputerów, a być może także dla konsol Xbox. Wiąże się to z szerszym wykorzystaniem technologii Silverlight i XNA, które gwarantują multiplatformowość. Wychodzi więc na to, że każdy liczący się producent oprogramowania będzie miał własny zestaw podobnych do siebie systemów, przeznaczonych dla wspomnianych wcześniej rodzajów urządzeń.

Apple ma iOS na iPada i iPhone'a oraz MacOS (choć ten jednak wygląda inaczej niż iOS), Google Chrome OS oraz Androida dla tabletów i smartfonów, a już wkrótce Microsoft będzie będzie oferował Windowsa 8 w wersjach, nazwijmy to, Desktop, Phone i Tablet Edition. Pytanie, na którą platformę postawią użytkownicy.

Źródło: PCMag

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)