Microsoft zapewnia, że wciąż będzie tworzył telefony, ale... niekoniecznie będą to zwykłe telefony

Microsoft zapewnia, że wciąż będzie tworzył telefony, ale... niekoniecznie będą to zwykłe telefony

Projekt futurystycznego smartfona
Projekt futurystycznego smartfona
Źródło zdjęć: © Syda_Productions / depositphotos.com
Łukasz Skałba
04.05.2017 16:37, aktualizacja: 04.05.2017 18:37

Kilka miesięcy temu do sieci trafiły plotki, jakoby LG i Samsung planowali wprowadzić zginane smartfony jeszcze w bieżącym roku. Być może do grona producentów chcących zrewolucjonizować w ten sposób branżę dołączy już wkrótce Microsoft.

Microsoft produkujący smartfony oparte na mobilnym systemie Windows to już przeszłość. Jak na razie producent nie ma w swojej ofercie żadnych nowych telefonów i nic nie wskazuje na to, że w najbliższym czasie sytuacja ta ulegnie zmianie. No chyba że pewien patent stanie się rzeczywistością...

Tajemniczy patent

W styczniu w sieci pojawiły się szkice patentowe ukazujące projekt urządzenia będącego hybrydą smartfona i tabletu. Jego ekran miałby być elastyczny i umożliwiać zginanie urządzenia w pół. Dzięki temu, sprzęt mieściłby się w kieszeni, a po rozłożeniu oferowałby dużą przestrzeń roboczą charakterystyczną dla tabletów.

Podzespoły miałyby być umieszczone w obu połówkach urządzenia, a specjalnie zaprojektowane zawiasy dbałyby o sztywność całej konstrukcji. Na niektórych szkicach widać również wersję składającą się z trzech fragmentów. Naturalnie, w tym wariancie znajdziemy dwa miejsca zgięcia.

Obraz
Obraz

Słowa Nadelli napawają optymizmem

Podczas rozmowy z serwisem MarketPlace szef Microsoftu został zapytany o przyszłość smartfonów tej marki. Nadella odpowiedział, że jeśli firma będzie pokazywać nowe smartfony, to będą to urządzenia rewolucyjne, należące do zupełnie nowej kategorii produktowej.

Zobrazował on to na przykładzie urządzeń Microsoft Surface. Nadella sugeruje, że nikt przed Microsoftem nie wprowadził na szeroką skalę rozwiązania 2 w 1. Hybrydowe laptopy Surface były według niego początkiem zupełnie nowej kategorii urządzeń, które zalewają rynek do dziś.

Kiedy pytasz, czy będziemy tworzyli nowe smartfony, z pewnością mówię, że będziemy. Być może jednak nie będą one wyglądały jak urządzenia, które znamy dzisiaj.

A może Nadella nie ma na myśli elastycznego smartfona?

Słowa Nadelli i wspomniany wyżej patent wydają się tworzyć spójną całość. Weźmy jednak pod uwagę fakt, że patenty mają to do siebie, że w znakomitej większości przypadków pozostają niezrealizowane. Wysoce prawdopodobne, że tak będzie więc i tym razem. O czym więc mógł mówić Nadella...?

Być może CEO Microsoftu miał na myśli okulary rozszerzonej rzeczywistości. Wiele osób uważa, że w ciągu kilku lat wyprą one całkowicie smartfony, i będą kolejnym krokiem w rozwoju mobilnych technologii. Wizja ta pasuje do słów wypowiedzianych przez Nadellę. Niezależnie od tego, który scenariusz się sprawdzi, miło słyszeć, że poczciwy Microsoft ma jakiegoś asa w rękawie i nie daje za wygraną.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)