Microsoft odrzucił emulator NES-a na Windows Phone 7

Strona głównaMicrosoft odrzucił emulator NES-a na Windows Phone 7
05.01.2011 09:24
NES Mario Bros
NES Mario Bros
Zbyszek Kowal
Zbyszek Kowal

NES, czyli Nintendo Entertainment System, to ośmiobitowa konsola do gier, która pojawiła się na rynku blisko 28 lat temu. Chociaż w 1995 roku sprzęt ten został oficjalnie wycofany ze sprzedaży, do dzisiaj jego emulator nie może pojawić się na żadnej platformie mobilnej.

Według ostatnich danych na całym świecie sprzedano około 62 mln konsoli i ponad 500 milionów gier na NES-a. Nic więc dziwnego, że developerzy tworzą nieoficjalne emulatory dla tej zapomnianej już platformy.

Jednym z ostatnich śmiałków jest Matt Bettcher, który stworzył emulator NES-a dla Windows Phone 7. Program działa z zawrotną liczbą 10-20 kl./s na Samsungu Focus. Niestety, Microsoft z powodu problemów z licencją na gry odmówił opublikowania emulatora w Windows Phone Marketplace.

Wygląda więc na to, że Mario Bros i spółka nie pojawią się nigdy w żadnej innej formie, jeżeli Nintendo nie wyrazi na to zgody. Wspomniany programista jednak się nie poddaje. Matt zaapelował do społeczności graczy o pomoc w zmianie decyzji Microsoftu. Jeśli firma z Redmond zapali zielone światło dla emulatora, ten w sklepie Microsoftu pojawi się za darmo. Myślicie, że gra jest warta świeczki?

Źródło: pocketgamer

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)