Microsoft Office i nie tylko dla smartfonów z Symbian Belle!

Microsoft Office i nie tylko dla smartfonów z Symbian Belle!

Microsoft Office dla smartfonów Nokia
Microsoft Office dla smartfonów Nokia
Mateusz Żołyniak
08.09.2011 16:52, aktualizacja: 08.09.2011 18:52

Mam złą wiadomość dla osób, które zwątpiły w Symbiana. Nokia ma jednak zamiar jeszcze przez jakiś czas mocno inwestować w tę platformę, a efekty współpracy z Microsoftem są dla Finów bardzo korzystne...

Firma Nokia zapowiedziała dzisiaj aktualizację systemu Symbian Belle o nazwie Microsoft Apps. Dzięki niej do modeli z tym systemem trafi pakiet aplikacji biurowych firmy Microsoft, które - jak informuje firma - rozbudowują obecne, wszechstronne funkcje zabezpieczeń i zarządzania w smartfonach Nokia.

Praca to ważny aspekt życia, część aspiracji i osiągnięć wielu ludzi na całym świecie. Tak jak Symbian Belle zwiększa możliwości kontaktów towarzyskich i społecznościowych, tak teraz chcieliśmy ułatwić pracownikom i pracodawcom zarządzanie ich codzienną pracą. Microsoft Apps to przykład wartościowej i innowacyjnej oferty firmy Nokia dla użytkowników urządzeń z systemem Symbian.

Purnima Kochikar, VP business mobility Nokia

Począwszy od czwartego kwartału tego roku (z szeroką dostępnością na wszystkich rynkach na początku 2012 r.) aplikacje Microsoft Apps będą oferować narzędzia do współpracy i pracy biurowej, takie jak:

  • Microsoft OneNote - do robienia zaawansowanych notatek z elementami graficznymi. Aplikacja umożliwia synchronizację z Microsoft SkyDrive.
  • Microsoft Lync 2010 Mobile - ekonomiczny komunikator, informacje o dostępności oraz rozmowy audio i spotkania online niezależnie od miejsca.
  • Microsoft Document Connection - zapewnia ujednolicony wgląd w dokumenty przechowywane w urządzeniu mobilnym, w tym załączniki do wiadomości e-mail oraz dokumenty w witrynach SharePoint 2010.
  • Microsoft PowerPoint Broadcast - umożliwia wyświetlanie prezentacji transmitowanych bezpośrednio z komputera do urządzenia mobilnego.

Co więcej, w ramach kolejnej aktualizacji w pierwszej połowie 2012 roku na smartfony Nokia pojawi się także pakiet Microsoft Office oferujący Worda, Excela i PowerPointa. Rozbudowany zostanie również pakiet Micorosft OneNote o synchronizację z serwerem SharePoint.

Aplikacje biurowe firmy Microsoft do urządzeń Nokia z systemem Symbian pomogą użytkownikom zachować łączność z dokumentami i usługami Microsoft Office w drodze.

Pat Fox, senior director of marketing and planning, Microsoft Office

Microsoft Apps będą dostępne do pobrania przez telefon lub komputer i będą działać w urządzeniach Nokia N8, Nokia C7, Nokia C6-01, Nokia E7, Nokia E6, Nokia X7, Nokia 700, Nokia 701, Nokia 600 oraz Nokia Oro.

Jak widać więc, współpraca Nokii i Microsoftu nie ogranicza się tylko do produkcji Windows Phone'ów i zaangażowania Nokii w rozwój mobilnych okienek. Już wcześniej w Symbian Anna dostępny był program Microsoft Mobile Communicator, a teraz pakiet usług Microsoftu dla Symbiana znacznie się rozszerzy. Mimo, że Nokia nie będzie już robiła smartfonów na starszej platformie, o rozwój Symbiana nie trzeba się martwić. Jak wspomniałem będzie on aktywnie wspierany i rozwijany do 2015 roku i posiadacze nowych modeli mogą spać spokojnie.

Źródło: [własne](http://informacja prasowa)

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)