Microsoft opatentował telefon z dwoma wyświetlaczami

Microsoft opatentował telefon z dwoma wyświetlaczami02.05.2012 10:30
Microsoft - grafika z wniosku patentowego
Microsoft - grafika z wniosku patentowego
Damian Damian Krysa

Biuro Patentów i Znaków Firmowych w Stanach Zjednoczonych poinformowało niedawno o ciekawym wniosku patentowym Microsoftu. Mianowicie gigant z Redmond ma projekt telefonu składającego się z dwóch wyświetlaczy, a konkretnie jego obudowa jest osobnym ekranem. Na czym polega ten pomysł?

Dla Microsoftu jeden ekran, w który są wyposażane obecne telefony komórkowe, to za mało. Nowością jest smartfon składający się z dwóch ekranów! Pierwszy, umieszczony na przednim panelu telefonu, ma w dalszym ciągu odgrywać swoją dotychczasową rolę. Drugi, umieszczony z tyłu, ma pełnić funkcję informacyjną. Będą na nim wyświetlane podstawowe informacje dotyczące aktualnej godziny czy liczby nieodebranych wiadomości lub połączeń.

Kolejnym jego zastosowaniem mogłoby być wyświetlanie wybranej tapety, co nadawałoby urządzeniu bardziej indywidualny wygląd. Pozytywem jest to, że dodatkowy wyświetlacz miałby zużywać jedynie śladowe ilości energii dzięki wykonaniu go w technologii podobnej do tej, którą stosuje się przy produkcji niezwykle energooszczędnych ekranów E Ink (stosowanych głównie w elektronicznych czytnikach książek).

Pomysł wyposażenia urządzenia w dodatkowy wyświetlacz wspomagający wyświetlanie informacji nie jest nowy. Podoba funkcja zadebiutowała w 2007 roku przy okazji premiery systemu Windows Vista. System ten miał funkcję SlideShow, polegającą na obsłudze dodatkowego małego ekranu LCD montowanego na zewnętrznej części obudowy komputerów przenośnych, zdolnego wyświetlać m.in. godzinę, stan baterii, zdjęcia czy nieodebrane wiadomości e-mail.

Asus W5Fe - SlideShow
Asus W5Fe - SlideShow

Niestety, notebooki obsługujące tę funkcję nie zdobyły dużej popularności i szybko zniknęły z rynku. Czy podobnie byłoby ze smartfonami?

Przedstawione rozwiązanie to jedynie pomysł. Na razie nic nie wiadomo o jego realizacji, być może w przyszłości któryś z producentów sprzętu skusi się na jego zastosowanie. A czy Wy, drodzy Czytelnicy, chcielibyście, aby w Waszym smartfonie znajdował się dodatkowy wyświetlacz?

Źródło: BGR

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)