Microsoft potwierdził: smartfony przeskoczyły do 2016 roku

Microsoft potwierdził: smartfony przeskoczyły do 2016 roku
06.01.2010 11:35
atom-bomb
atom-bomb
Karolina Adamus
Karolina Adamus

Historia skoku telefonów z Windows Mobile (i nie tylko) w przyszłość rozpoczęła się już 1 stycznia tego roku, gdy pierwsi użytkownicy zauważyli niepoprawną datę w nadchodzących wiadomościach. Jak się okazuje istota problemu dotarła już do Microsoftu. Producent oficjalnie potwierdził tę usterkę.

Błąd wiadomości, w której widnieje rok 2016, zamiast nowego 2010, zauważono już 1 stycznia. Problem dotyczy smartfonów wyposażonych w Windows Mobile 6.1 oraz 6.5, ale nie tylko. Błąd pojawił się także w telefonach nie opierających się na tym systemie i terminalach kart płatniczych.

Po kilku dniach plotek amerykański producent w końcu zajął oficjalne stanowisko w związku z problemem:

Microsoft zdaje sobie sprawę z tego, że wiadomości otrzymane po 1 stycznia 2010 mogą być datowane na 2016 rok. Raporty dotyczące sytuacji nie spowodowały jeszcze reakcji użytkowników; pracujemy jednak z producentami i operatorami w celu zapoznania się z zagadnieniem i naprawienia błędu.

Osoby, które doświadczyły problemu z niewłaściwą datą mogą więc czekać na oficjalny fix producenta lub posłużyć się nieoficjalną łatką dostępną na forum PCCGeeks w postaci pliku .cab.

Kłopoty ze zmianą daty mają nie tylko telefony komórkowe. Jak donosi WMExperts problem pojawił się także w Australii, gdzie terminale EFTPOS nie chcą odczytywać kart kredytowych. Zmiana daty spowodowała, że maszyny rejestrują karty jako przeterminowane.

A wy? Zauważyliście w swoich telefonach "błąd 2016"?

Źródło: WMExperts

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)